Oyunu satın almadan oynamak korsan mı değil mi?

Furkan_09

Centipat
Daha fazla  
Super Mario Bros'u satın almadan oynamak korsan mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsan tam olarak o değil. Ücretli bir oyunu demo versiyonu var ise oynarsanız bu korsan değil. Ancak ücretli bir oyunu yasa dışı yol ile indirip oynar iseniz korsan oluyor.

Dediğiniz oyun satılmıyor diye biliyorum ben.

Şimdi oyunu satın almadan demosunu oynamak var bir de oyunu adı sanı belirsiz sitelerden indirip, crack yapıp oynamak var. İlki korsan sayılmaz ama ikincisi korsan.

Postta hata var ben New super mario bros. U isimli oyunu sordum bunu ROM arşivleyen sitelerden indirip oynarsam korsan olur mu?
(Not: Şu anda New super mario bros. U Deluxe ismiyle piyasada)

Son düzenleme:
Oyunu deneme amaçlı korsan olarak indirilmesinde bence hiç sakınca yok. Sonuçta oyunlar ülkemizde ucuz şeyler değil ve beğendiyseniz de satın alacaksınız. Ben mesela NieR: Replicant'ı almadan önce korsanının çıkmasını bekliyorum ki eğer sistemimde çalışıyorsa ona göre alacağım. Çalışmayacak oyuna verecek 370₺'m yok benim. Ki ülkemiz şartlarında paranız olmadığından dolayı korsan oynasanız da laf etmem. Etik olsun olmasın umrumda değil vallahi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…