Oyunum icin tavsiyeler

• Konuyu başlatan ncl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 105

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Yaklasik 1 ay once hicbir kod yazmadan oyun gelistirebilecegim 2 farkli oyun motoru buldum. Birisi yeni nesil FNAF oyunlarinin yapildigi (Security Breach gibi) Unreal Engine 5, digeriyse efsane FNAF ilk 4 oyunun yapildigi Clickteam Fusion 2.5. Scott abimiz kod yazmaya baya useniyor sanirim :D. Sistemim baya dusuk seviye oldugu icin tabiki de Clickteam Fusion ogrenmeye calistim, orijinal FNAF proje dosyasini icerisine baktim falan. Sonrasinda aklima FNAF'a mod yapmak geldi. Bu proje de iptal oldu, cunku artik kendi oyunumu yapmak istiyordum.

Oyunum korku oyunu olacak ve benim evimde gececek, evet gercekten internette bulamadigim icin kendi evimi modelledim. Karakter ve harita modellemeleri,animasyonlari Blender ile yapacagim. GUI ve oyun genel gorunumu ise eski handycam VHS kasetler tarzinda olacak. Simdilik bir karakterin modellemesi bitti. Oyunumu ilk once Epic Games'te yayinlayacagim, cunku bedava. Steamde yayinlamak icin 100 dolar vermemiz gerekiyormus, daha sonra bize geri veriyorlarmis. Param olursa Steam'de de yayinlarim.

Her neyse, oyunumda 4-5 tane karakter olmasini hedefliyorum, bunlardan ikisinin hikayesi ve tasarimi hazir. 5 karakterin 5'i de ozgun olacak, bu yuzden sizden geri kalan karakterlerin hikayeleri ve tasarimlari hakkinda tavsiye almak istiyorum.

Tony The Dog: Bu karakter 5 yil once olen kopegimden ozenerek tasarladigim bir karakter. Kopek kafali canavarimsi insan; gozleri portlek, agzi genis, karni patlamis ve iceride kalbi gozuken bir yaratik. Tipki onu son gordugumde ki gibi. Level sonu boss dedigimiz eleman olacak. Bu karakter bize zarar vermiyor, ama bize saldirinca biz kalp krizi gecirerek ölüyoruz. Sebebiyse tutmadigimiz sozler.

Mawpama: Bu da muhabbet kuşu kafali, insan vucutlu bir yaratik. Kafasinin yarisi beyaz, diger yarisi mavi. Gozleri yok ve kafasi tamamen curumus halde. Tipki mezarini actigim günkü gibi. Saldirma animasyonunu bulamadim.

Geri kalan 3 karakter ve hikayelerini size birakiyorum. Amacim oyunumu bu yaz bitirmekti ama projeye baslamadan once Autodesk Maya ogreniyordum, sonra vazgecip Blender ogrenmeye basladim. Bu yuzden sure uzadi. Muhtemelen seneye yayinlarim. Benim tasarladigim karakterleri ve hikayelerini sacma bulduysaniz, bir de creepypastalara göz atın derim. Iyi geceler.

Yeni konular

Geri
Yukarı