Çözüldü Oyunun bazı yerlerinde pikselleşme oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Tony_fox

Picopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Renegade 3600MHz
Ekran kartı
AMD Radeon RX 6700 XT
Anakart
GIGABYTE B550-M
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Merhaba çoğunlukla hikayeli oyunlarda karşıma gelen bir soruna çözüm bulmak için buraya yazmak istedim.

Bu pikselleşme sorunu yüksek kaliteli bütün oyunlarda oluyor ve bu artık çok can sıkıcı olmaya başladı.
Bu pikselleşmeyi kaldırmam için ne yapmam gerek.

Şimdiden teşekkürler.

Ekran Kartım: Sapphire AMD Radeon RX 6700 XT (driverları güncel)

( Örnek görüntüler Spiderman Miles Morales oyunundan.)

Dosya Ekleri

• resim_2024-01-18_205548954.png
    resim_2024-01-18_205548954.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 50
  • görüntü.PNG
    görüntü.PNG
    825 KB · Görüntüleme: 50
Çözüm
Merhaba çoğunlukla hikayeli oyunlarda karşıma gelen bir soruna çözüm bulmak için buraya yazmak istedim.

Bu pikselleşme sorunu yüksek kaliteli bütün oyunlarda oluyor ve bu artık çok can sıkıcı olmaya başladı.

Şimdiden teşekkürler.

FSR açık olduğu bariz gibi. Sadece yüksek kalitelilerde oluyorsa oyunda otomatik fsr seçili büyük ihtimal. Kapatırsanız fps biraz düşer ama pikselleşme gider.

Şimdiden teşekkürler.

FSR açık olduğu bariz gibi. Sadece yüksek kalitelilerde oluyorsa oyunda otomatik fsr seçili büyük ihtimal. Kapatırsanız fps biraz düşer ama pikselleşme gider.

Çözüm
Bende de nedense NFS Heat ve Payback oyunlarında araçların ön ve arka farlarında oluyor bu durum özellikle arka stoplar çamur gibi duruyor. Hala çözemedim.

Bende de nedense NFS Heat ve Payback oyunlarında araçların ön ve arka farlarında oluyor bu durum özellikle arka stoplar çamur gibi duruyor. Hala çözemedim.

Genel olarak tüm NFS oyunlarında var o sorun çözünürlük oranını yükseltme dışında bir çözüm bulamadım o da bayağı bir FPS düşürüyor.

Şimdiden teşekkürler.

( Örnek görüntüler Spider-Man Miles Morales oyunundan.)

FSR açık olduğu bariz gibi. Sadece yüksek kalitelilerde oluyorsa oyunda otomatik FSR seçili büyük ihtimal. Kapatırsanız FPS biraz düşer ama kalite düzelir.

Peki ya önerdiğiniz bir ayar var mı?

Hocam bulanıklık istemiyorsanız XeSS falan bulaşmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı