P350X Kasa hava akımı nasıldır?

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Eskiden Corsair Carbide Series Spec-04 kasa kullanıyordum kasanın içerisinde 5 adet fan vardı ve kasanın hava akışı kötü deniliyordu, ben de bu sebeple P350X kasa satın aldım.

Fakat şöyle bir sorun oldu P350X kasanın üstündeki boşluklara 12CM fan takılmıyor sanırsam, bu sebeple takamadım, 3 adet fan var şu anda kasada ve ekran kartı sıcaklığı vs 3-5 derece daha yüksek Corsair Carbide Series Spec-04 kasama göre.

Şimdi merak ettiğim sorular şunlar:

Aerocool P7-L240 RGB 240 mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu bu sıvı soğutucuyu kasanın üst tarafına takabilir miyim? Eğer takabilirsem o 3-5 derece buradan kapanacak mı?

Aerocool P7-L240 RGB 240 mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu bu sıvı soğutucu stok soğutucuya göre tahminen kaç derece fark ettirir? (Bu benim için önemli arkadaşlar, paranın çöpe gitmesini istemem.)

Sıvı soğutucuyu takabiliyorsam nasıl takacağım RAM gibi bileşenlere çarpmaz mı?

Ba65GQ.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Üst tarafa fan takılabiliyor olması lazım ve bildiğim kadarıyla kasanın tavanına radyatör monte edilemiyor. O attığınız soğutucu hakkında bilgim yok. @CJack60
Teşekkürler hocam biraz değişik gözüküyordu kurcalamadım ben de, o iş tamam da B450 Gaming Plus anakartta sys_fan2 nerede bilginiz var mı baktım da bulamadım ya ben körüm yada kırıldı ucu. :D

Ayriyeten fanın birini pump_fan1 kısmına taksam sıkıntı olur mu?
Üst tarafa fan takılabiliyor olması lazım ve bildiğim kadarıyla kasanın tavanına radyatör monte edilemiyor. O attığınız soğutucu hakkında bilgim yok. @CJack60
Tamamdır buldum hocam keratayı :D
Ekran kartının altına saklanmış.

Son düzenleme:
Resimde sonradan öne takılan kırmızı fanın yönü sanki ters gibi duruyor. Kasanın üstüne nasıl fan takamıyorsun yahu oraya değil 120 MM fan iki tane 140 MM fan takabiliyor olman lazım. Sıvı soğutucu alınca bütün dertler bitecek diye bir garanti veremem daha geçen gün biri Windale 4 hava soğutucu varken keyfine 240 MM Venom A20 sıvı soğutucu almış fakat sıcaklıkları gördüğünde aldığına değmemiş iade edecekti.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı