P5G41C-M LX anakart BIOS güncelleme

celikensar816

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba P5G41C-M LX anakart BIOS surumunu masaustume indirdim fakat ROM dosyayı olarak bunu açmak için bir şey mi lazım nasıl açacağım? Google'dan rastgale bir siteden ASUS Update programini indirdim fakat calistirmak isteyince mavi ekran veriyor o programi.
Nasıl BIOS'u güncelleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba P5G41C-M LX anakart BIOS surumunu masaustume indirdim fakat ROM dosyayı olarak bunu açmak için bir şey mi lazım nasıl açacağım? Google'dan rastgale bir siteden ASUS Update programini indirdim fakat calistirmak isteyince mavi ekran veriyor o programi.
Nasıl BIOS'u güncelleyebilirim?

ROM dosyasını USB belleğe atıp ardından BIOS'a girip oradan Tools kısmında EZ Flash seçeneğine tıklayıp oradan yapmanız gerek güncellemeyi. Aynı seriden bende birçok kart mevcut oradan biliyorum. Windows içerisinden de yapılıyor ama çoğunlukla anakart ölüyor Windows XP veya Vista olması gerekiyor Windows içerisinden yapacaksanız. Kalın font ile yazdığım cümle tecrübe ile sabittir.

• USB sürücünüze. Bu ROM dosyasını depolayın.
  • Sistemi yeniden başlatın ve sistem açılırken del tuşu ile BIOS girin.
  • BIOS menüsü üzerinden ASUS EZ Flash uygulamasını çalıştırın.
  • USB sürücünüzün içinden ROM dosyasını seçip çıkan adımları onaylayın.
Not: Kurulum esnasında, hiçbir şekilde sistem kapatılmamalıdır.

• USB sürücünüze. Bu ROM dosyasını depolayın.
  • Sistemi yeniden başlatın ve sistem açılırken del tuşu ile BIOS girin.
  • BIOS menüsü üzerinden ASUS EZ Flash uygulamasını çalıştırın.
  • USB sürücünüzün içinden ROM dosyasını seçip çıkan adımları onaylayın.
Not: Kurulum esnasında, hiçbir şekilde sistem kapatılmamalıdır.

Teşekkür.

ROM dosyasını USB belleğe atıp ardından BIOS'a girip oradan Tools kısmında EZ Flash seçeneğine tıklayıp oradan yapmanız gerek güncellemeyi. Aynı seriden bende birçok kart mevcut oradan biliyorum. Windows içerisinden de yapılıyor ama çoğunlukla anakart ölüyor Windows XP veya Vista olması gerekiyor Windows içerisinden yapacaksanız. Kalın font ile yazdığım cümle tecrübe ile sabittir.

Yaptim her şeyi BIOS Update done gibi şeyler yazdı yeniden başlatıldı sonra Windows'a geldim BIOS sürümüne baktım hala aynı eskisi.

Çok teşekkürler cidden çok kolaymış. Çok hızlı oldu çok zamandır arıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı