P5G41T-M LX 64 Bit PC RAM sorunu

volkan294

Hectopat
İntel Core 2 Quad Q6600 @2.40GHz (4CPUs)
4 GB ram (ESKİ: KVR1333D3N9/4G , YENİ: KVR13N9S8/4 )
Ati Radeon HD 5700 Ekran kartı
Windows 7 ultimate 64 bit
ASUS P5G41T-M LX (LGA775) Motherboard

Uzun süredir kullandığım bu sisteme 4 gb ram ve harddisk eklemeye karar verdim. aynı marka, aynı voltaj, aynı mhz bir 4 gb ram daha ekledim. (Fotoğraf da ekleyeceğim) Fakat pc açılmadı. Bios güncel, ram sağlam, portların ikisini de denedim sonuç aynı.Bios sıfırlama da denedim. Daha sonra farkettim ki anakartım 1333 olan eski rami 1066 olarak çalıştırıyormuş şimdiye kadar. Çünkü anakart özelliklerinde 1333(o.c)/1066/800 yazıyor. Ve sanırım yeni rami aynı şekilde çalıştıramamış. Daha sonra yalnızca eski ram takılıyken biosa girdim. Ram çalıştırma mhz sini 800 olarak ayarladım. Pc'yi kapatıp diğer rami de taktım ve bilgisayar açıldı. Artık bilgisayar 8gb ram görüyordu. Cpu-z, Speecy, ve Windows sistem özelliklerinde durum aynıydı. Daha sonra yeni harddiskime format atıp onu kullanmak istedim fakat windows rami 4 görüyor. Eski sistemim de 4 olarak görüyor. Cpu-z 8 gb dual ram diyor şu an fakat windows 4 diyor.(Biostaki ram mapping ayarı da enable) Bu durumu nasıl çözebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• ram.jpg
    ram.jpg
    101,6 KB · Görüntüleme: 281
Merhaba. Aynı sorunu yasamaktayım. 2 Adet 4GB Kingston bellek aldım. Bilgisayara takınca görüntü gelmiyor ve çalışırken kapaniyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı