P5KPL-VM laptopun SATA sürümü nasıl öğrenilir?

monstrsamet

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, bilgisayarım için SSD alacağım ama bilgisayarım SATA kaç olduğunu bilmiyorum. HWiNFO64 indirdim ama orada gözükmedi, USB girişleri 3.0 mı diye baktım onu da araştırdım ama bulamadım, siyah renkte. Anakartın üzerine baktım orada da yazmıyor SATA kaç olduğu anakartım Intel ASUS P5KPL-VM. Yardımcı olmaya çalışanlar için şimdiden teşekkür ederim.

SATA II destekliyor. SATA 3 desteklemiyor olması sizi yanıltmasın, bilgisayarınızı hızlandırmak istiyorsanız yine de SSD alabilirsiniz. Zira SATA II sıralı hızları limitlese de SSD'ler HDD'lerden rastgele okuma yazma hızlarında çok önde oldukları için günlük kullanımda büyük fark oluyor.

SATA II destekliyor. SATA 3 desteklemiyor olması sizi yanıltmasın, bilgisayarınızı hızlandırmak istiyorsanız yine de SSD alabilirsiniz. Zira SATA II sıralı hızları limitlese de SSD'ler HDD'lerden rastgele okuma yazma hızlarında çok önde oldukları için günlük kullanımda büyük fark oluyor.
kardesim benim sağolasan birde hwinfo en ama en son sürümü indridim orda gözüktü, sata 1.5 gb/sn çıktı ama devamında hdd ismi ve kaç gb olduğu yazıyor yüksek ihtimelle hdd nin okuma yazma hızını vermiş olmalı

Yeni konular

Geri
Yukarı