P5LD2-VM ve HD7750 Ekrana görüntü gelmiyor

BugraD325

Hectopat
Hiç görüntü gelmiyor ise RAM belleklerde bir uyumsuzluk olabilir.
Ekran kartının montajında hata yapmış olabilirsiniz. Mesela gerekli güç bağlantılarını yapmamış olabilirsiniz.

Bunun dışında anakartta bulunan onboard ekran kartından görüntü almayı deneyin, monitör sağlam mı onu anlayalım.
Ya montajda sıkıntı yaptınız ya da üründe bir sıkıntı var. Ürünü farklı bir sistemde test etmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Arkadaşlar 1 saat önce felan VATAN'dan

Bu ekran kartını aldım;
VATAN COMPUTER - SAPPHIRE - HD7750 GDDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kart

Güç kaynağı olarak;
VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - RS-400 ELITE POWER 400W G

Bunları aldım fakat ekrana görüntü gelmiyor. Sebebi ne olabilir? Anakartıma güncelleme mi lazım eğer güncelleme gerekse nerden indirebilirim yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Anakart: Asus P5LD2-VM

Milattan önce 500 yılları gibiydi. Abit'in muhteşem anakartıyla sistem kurdum ve çalışmadı. Standart "sorun çözme prosedürlerini" uyguladım, sonuç değişmedi. Sistemi komple parçalarına ayırıp montajı tekrarladım, bu sefer çalıştı.

MSI'ın X79 anakartı inceleme için geldi ve ambalajını ilk ben açtım. Sistemi kurdum çalışmadı. Hiç bir yerine dokunmadan sistemi kapatıp açtım, çalıştı.

Bir şeyler çalışmıyorsa bunun dört nedeni vardır.

- Montaj yanlış yapılmıştır.

- Bileşenlerden biri arızalıdır.

- Parçalar uyumsuzdur.

- Hiç bir mantıklı açıklaması olmamasına rağmen çalışmaz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı