P7H55-V anakarta uyumlu PSU önerisi

turker89

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Oyun oynarken birden bilgisayar kapandı ve açılmıyor. Anakarttaki yeşil ışık PSU'yu açınca yanmakta ama çalıştırmak isterken tepki vermiyor. PSU'yu kapatıp açtığımda bilgisayari çalıştırmak isterken ufaktan bir fanlar dönüyor ön taraftaki ledler yanıyor ama yine duruyor. RAM'leri cikarttim sistemi bir gün herseyi cıkmis bir sekilde beklettim tek tek takarak calistirmayi denedim ama sonuc ayni sorun PSU'dan kaynakli gibi geliyor, sizin dusunceniz nedir? Bir PSU alarak denemek istiyorum ama internetten bir arastirma yaptim 6 pin 8 pin 24 pin falan gibi muhabbetler var aldığım PSU uyumlu olması için P7H55-V anakarta uyumlu düşük bütçeli bir PSU önerirseniz sevinirim. Kullandigim PSU 400 Watt 300 Wattlık bir şeyde yeticektir.
1559516875151-565111085.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Resimde gösterdiğim şekilde kısa devre yaptırarak güç kaynağınızın çalışıp çalışmadığını nispeten test edebilirsiniz. Kısa devre boyunca PSU nun fanının dönmesi yani çalışıyor olması gerekli. Kesin çözüm değildir tabi ki. Bir güç kaynağının, bir sistemde çalışmayıp bozuk olduğuna kanaat getirilip, başka bir sistemde takır takır çalıştığına da şahit olmuşluğum vardır.
xxxxxxxx.jpg

Silmedim deneyip durumu yazıcam.
Denedim tek tek takarakta baktim ama sorun hala devam ediyor ufaktan bir ledlerin yanip sönmesi disibda sistem hic tepki vermiyor anakartin yesil isigi yaniyor guc kaynagi bozuk olsada o ışık yanar mi ?
Resimde gösterdiğim şekilde kısa devre yaptırarak güç kaynağınızın çalışıp çalışmadığını nispeten test edebilirsiniz. Kısa devre boyunca PSU nun fanının dönmesi yani çalışıyor olması gerekli. Kesin çözüm değildir tabi ki. Bir güç kaynağının, bir sistemde çalışmayıp bozuk olduğuna kanaat getirilip, başka bir sistemde takır takır çalıştığına da şahit olmuşluğum vardır.
Eki Görüntüle 400617
Hocam galiba güç kaynagindan zaten biraz gec oldu yarin oglen deneyip sonucu yazicam Sorun PSU daysa her psu her anakartla calisir mi ? pek bir bilgim yok degilse sisteme uyumlu birsey onerebilirseniz sevinirim
@Zgrrs evet hocam guc kaynagininda tik yok

Son düzenleme:
Doğru kablolar ile test ettiyseniz sorun sebebi belli oldu demektir. Bugün piyasada bulunan her PSU uygun olacaktır diye düşünüyorum.
Belli değerler altında ki PSU lara hiç bakmadığım için size uygun bir PSU tavsiyesi yapmam doğru olmaz. Bütçe belirtirseniz mutlaka güzel tavsiyeler gelecektir.

High Power 500W Eco Serisi 80+ Bronz olabilir gibi görünüyor. Fakat ileride sistemde büyük bir değişime gidecek ve güç kaynağını demirbaş olarak kabul edecekseniz pin sayılarına özen gösterilebilir.
Siz tavsiye almaya devam edin makul fiyatlı en uygununu en son belirlersiniz.
Verdiğim sitede TOPLAM GÜÇ BAĞLANTISI 10X yazan yerde pin bağlantıları ve üzerlerinde kaçar tane olduğu belirtilmiş. Mesela CPU için gerekli olan 4 Pin kablonun 1X olarak belirtilmiş. Şu anki anakartınızda 4 PİN ihtiyaç duyuyor. Fakat 4 PİN yerine 4+4 olarak bağlantı sunan PSU larda var, bu da ilerisi için gözden geçirilmesi gereken dediğim nokta.
Size karışık gelecektir söylediklerim gerçi ufakta olsa fikriniz olsun diye kısaca paylaştım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı