P9 Lite 2017 indirilenler harici SD karta kaydedilmiyor

Poyraz Kuzgun

Hectopat
Daha fazla  
Telefona birkaç uygulama yükledikten sonra hafızası hemen doluyor. Çözüm olarak SD Kart takıp varsayılan depolamayı SD Karta ayarladım. Daha sonra da geliştirici seçeneklerinden "Uygulamaya harici depolama iznini zorla ver" seçeneğini de açtım. İşe yaradığını düşünüp Call of Duty ve Asphalt 9 yükledim. SD Kart boş duruyor, telefon kendi hafızasına yükleyip orayı doldurmuş. Bu sorunu halledebileceğim bir uygulama var mı? Yada rootlamak mı gerek. Video, fotoğraf gibi verileri SD karta atıyor ama uygulama indirince kendi hafızasına kuruyor.

Uygulamalar menüsünden SD karta taşı varsa yapabilirsiniz.

Uygulamalar menüsünden SD karta taşı varsa yapabilirsiniz.
Malesef öyle bir seçenek yok. Telefon ilk çıktığı sıralar varmış ama güvenlik nedeniyle güncelleme getirip bu özelliği kaldırmışlar. Belki işe yarar diye dahili hafızadaki Android klasöründe bulunan data ve obb klasörlerini SD Kart içerisindeki Android'in içine taşıdım. (Youtube'da çözüm önerisi olarak görmüştüm). O da işe yaramadı taşıdığım uygulamaları çalıştırınca geri kapanıyor.

Burada iş zorlaşıyor. Root ile olabilir. Dediğiniz gibi dosyaları atmak da çözüm değil.

Aynı sorunu bizimkiler de yaşıyor. Root işleminin telefona ya da bilgilere zararı olur mu? Sağlıklı şekilde Root tarifi veren link paylaşır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Root için ayrı bir konu açabilirsiniz. Daha bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı