Package sıcaklığı God of War oynarken 90 derecelere çıktı, bu normal mi?

cobrakaikevin

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB TEK SLOT
Ekran kartı
ROG Strix GeForce RTX 3080 Ti OC Edition 12GB GDDR
Anakart
PRIME B550 PLUS
İşlemci
AMD Ryzen 9 5900x
Merhaba,

Bugün ilk defa oynamak istediğim God of War oyununu kurduktan sonra oyunu açtığımda daha başlangıçta kasamın olduğu yerden gelen sıcaklık hissinden dolayı bir sıcaklık değerlerine bakmak istedim ve sonuç görseldeki gibi 90 dereceyi gördüm. Package sıcaklığı nedir? Bunu nasıl önleyebilirim? Ya da bu normal mi?

Aynı sıcaklık Overwatch2 oynarken de geliyor ama oynarken hiç açıp bakmadım.

Cooler Master Masterliquid ML240l V2 sıvı soğutucu kullanıyorum, kasamda 4 fan var yan cam kapağı da açık. Güç kaynağım 650W acaba bununla bir alakası olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 44

Sensör bozuk olabilir attığım siteye göre ama yapacağın şeyler virüs taraması, clock MHz düşürme, toz temizliği ve macunlama.

İşlemci darboğaz yapıyor olabilir mi? Oyum içi kullanım değerlerine bakar mısınız? Yüksek kullanımlarda o tip işlemciler bayağı ısınabiliyor.

Sensör bozuk olabilir attığım siteye göre ama yapacağın şeyler virüs taraması, clock MHz düşürme, toz temizliği ve macunlama.

Söylediklerinizi dikkate alacağım. Bilgisayar daha 1 yıllık bile değil gerçi. Tekrar bir macunlayayım ben. Teşekkür ederim.

İşlemci darboğaz yapıyor olabilir mi? Oyum içi kullanım değerlerine bakar mısınız? Yüksek kullanımlarda o tip işlemciler bayağı ısınabiliyor.
Attığım görseldeki gibi apex legends, overwatch2 ve şimdi de God of War'da bu kadar sıcaklık hissettim. Kasa sol bacağımın dibinde sıcaklığı hissediyorum o derece geliyor. Fanları kontrol ediyorum kasanın içi sıcak üflüyor bildiğin. Minibuzdolabı dayayacağım en sonunda.

Valorant oynadım şimdi biraz değerler aşağıdaki gibi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    921,7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Bilgisayarı macunlayıp temizledim. FIFA23 oynarken bu sıcaklık normal mi?

O kırmızı olanlar anormal oluyor niye bilmem araştırmanı öneririm netten.

O kırmızı olanlar anormal oluyor niye bilmem araştırmanı öneririm netten.

89 90'larda mı package yine bir şey değişmemiş :D Sıvı soğutucu tam çalışmıyor gibi başka bir soğutucu denemeni öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı