Packard Bell TJ75 BIOS güncellemesi sonrası PC açılmıyor

supermales

Decapat
Packard Bell TJ75 BIOS güncellemesi sonrası açılmıyor. Laptop ekrana görüntü vermiyor idi söküp açtığımda işlemci fanı tamamen toz kaplamış, temizledim. Toplayıp kapattım daha sonra bilgisayar açıldı. Fakat ekrana görüntü vermiyordu. Harici monitör bağladım görüntüyü aldım. Sitesinden BIOS güncellemesi yapayım dedim. Eski sürümü indirmişim. Güncellemeyi Windows ortamında başlattım bir süre işlem yaptı. Daha sonra kapandı tekrar açtım fakat bilgisayar hiç açılmıyor desem yeridir. Power kablosunu taktığımda bilgisayar başlıyor yalnız ekranda hiç bir görüntü yok. Muhtemelen BIOS brick oldu. İnternetten araştırdım kurtarma için flash bellek ile Crisis disk oluşturarak kurtarma yapılıyor. Lakin bir türlü çözüme ulaşamadım. Yönergeleri şöylece anlatayım. Win XP yada Vista da Crisis disk uygulamasını çalıştırıyorsun daha sonra flash disk içerisine üç adet dosya kopyalıyor. Bilgisayarı kapalı konumda iken flash diski takıp Fn+Ecs tuş kombinasyonu ile açıyorsun daha sonra flash diskten BIOS'u güncelliyor. Ama ne hikmet ise ben bunu halledemedim yönergeleri uyguluyorum ancak bilgisayar flash belleği okumuyor yada tuş kombinasyonu işlev görmüyor içinden çıkamadım bir türlü. Bir çok yöntem denedim ama nafile bilgisi olan var ise lütfen bir destek versin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı