Packard Bell TV44-HC laptop yenilenmeli mi?

wexff

Hectopat
Merhaba, Packard Bell TV44-HC modeli laptop kullanıcısıyım. Isınma sorununu çözmek için fan temizliği ve termal macun değişimi yapmak istiyorum, cihazım ile aynı olan bir sökme videosu buldum. Bu videodan yardım alarak sökebilirim ancak nasıl bir termal macun alacağımı bilmiyorum.

Şarj ETC'sinde daha önceden bir sorun meydana geldi, yaptırdım. Tekrar açarsam sorun çıkartır mı diye düşünmüyor değilim. İarj yuvasını uhu ile sabitlemişler.

Laptop ısınma sorunu için, laptop altına 4 fanlı bir soğutucu aldım. Isıda pek bir fark yok. Hala boşta " 62c° "

Fan mazgalına direkt yapıştırılan vakumlu laptop soğutucusu eklmeyi düşünüyorum.

Halihazırda donanımsal bir sorun da mevcut, GT630 ekran kartımı yazılımsal olarak her yolla çalıştırmayı denedim, bir sürü konu açtım. Sağ olsun arkadaşlar yardımcı oldu. Windows sürümümü değiştirdim, driver kurulumunu temizden yaptım, farklı sürüm sürücüler denedim, hepsini güvenli modda driver kalıntılarını silen uygulamayı kullanarak yaptım. Hiçbir şekilde sorun düzelmedi, her seferinde mavi ekran verdi. Sistem ekran kartını, modelini görüyor, driverı güncelliyor ama mavi ekran çözülmüyor. Mavi ekran hata raporlarını da gönderdim, çözüm bulunamadı.

6 GB RAM (4 GB kullanılabilir) RAM yeterli olmuyor, bunu 8 GB'ye yükseltmek istiyorum. Laptop modelim ile hangi RAM uyumlu olur bilmiyorum.

120GB SSD yeterli gelmiyor, yanına bir HDD eklemek istiyorum.

Özellikler:

• NVIDIA GT630 2 GB (bozuk)
  • i5 3210M 2.50GHz 2 Core 4 threads.
  • 6 GB RAM.
  • 120GB SSD.

Sizce bütün bu yenileme yapmaya değer mi? Yeni bir PC için yeterli param var ama eğitimim için saklamak zorundayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı