Çözüldü PAGE FAULT IN NONPAGED AREA mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fiendhunter

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
MMORPG farmcısı
Selam. Kendime yeni bir bilgisayar topladım. Param yetişmediği için RAM alamadım. Eski bilgisayarımdaki 8+8 RAM'lerden birini soküp yeni bilgisayara taktım. Ancak eski bilgisayarım mavi ekran hatası vermeye başladı. Minidump dosyalarını ekledim.
Genel olarak söylemem gerekirse, 8+8 RAM vardı. İkisinden birini sökünce, mavi ekran almaya başladım.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Çözüm
BIOS sürümünü güncelle.

Ekran kartı sürücünü güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışırım.

ROG Strix RGB yazılımını kaldır.

Ethernet adaptörün varsa donanım kimliğini paylaş. Sürücüsünü güncellemek için.

USB portuna sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Klavye ve farenin USB çıkışlarını tak çıkart yap.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

HD Tune yazılımı ile diskine "error scan" testi yap ve "health" sekmesini paylaş.
BIOS sürümünü güncelle.

Ekran kartı sürücünü güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışırım.

ROG Strix RGB yazılımını kaldır.

Ethernet adaptörün varsa donanım kimliğini paylaş. Sürücüsünü güncellemek için.

USB portuna sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Klavye ve farenin USB çıkışlarını tak çıkart yap.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

HD Tune yazılımı ile diskine "error scan" testi yap ve "health" sekmesini paylaş.

Çözüm
Sırasıyla gidiyorum.
-Anakart BIOS güncel.
-Ekran kartı sürücüsü güncel değil. Çünkü 457.51'den sonraki bütün sürümlerde FPS düşüşü var. (Yazılımsal problem benimle aynı oyunu oynayan herkeste var.)
-ASUS'un faresinin 2 yazılımını kurmuştum. Onunla RAM'i çıkarmam aynı gün içinde oldu. Hangisi önce oldu hatırlayamadım. Sorun belki bundan kaynaklanıyor olabilir. Kurulum ve programın çalışması cidden işkence olmuştu.
Bütün yazılımları silip, yeniden başlatıcam. Sorun düzelmezse (2 gün test ederim.), diğer adımlara geçeceğim. Düzelirse "çözüldü" olarak konuyu işaretlerim.

Güncelleme; iki defa üst üste pc kapandı.
-İlkinde, direkt reset attı. Minidump dosyası oluşturmadı.
-İkincisinde, "Kernel Security Check Failure" hatası verdi. Bilgisayar geri açıldığında, fare inanılmaz bir şekilde kasıyor takılıyordu. Klavyeden ctrl+alt+delete yaparak görev yöneticisini açtım ve orada garip bir şey gördüm performans sekmesinde 2 tane C:\ sürücüsü vardı. Bilgisayar hızlı ve düzgün çalışıyordu sadece fare kullanılamayacak kadar çok kasıyordu.

Ben eski bozuk ssdmi video kayıtlarımı içine yazmak için siteme ek disk olarak eklemiştim. Tamamen formatlı temiz bir şekilde taktım. Bir hafta kullandıktan sonra (pcde hiçbir ek soruna neden olmamıştı), kaydettiğim videoları hemen açmak istediğimde, 3-5 saniye geç açıldığı için, yani tamamen konfor için, disk yönetiminden onu çevrim dışı yaptım. Üzerinden baya zaman geçti.
Rami söktükten sonra mı oldu, yeni mi oldu, ne olduysa, bilmiyorum. Az önce 2 tane C:\ sürücüsü gördüm. Garanti olsun diye, bozuk ssdnin fiziksel olarak bağlantılarını söktüm. Teste devam ediyorum. Umarım sorunun kaynağı budur. Page fault in nonpaged area da disk yüzünden oluşmuş olabilir. Umarım... :)

Bilgilendirmeye devam edicem.

Yeni konular

Geri
Yukarı