Palit GTX 1060 Jetstream 6GB alınır mı ?

Bu her zaman geçerli değil. F/P'a da bakılır. Atıyorum bir ekran kartı tek fanlı 1000 TL diğeri çift fanlı 1050TL ise 50 TL pahalı diye en ucuzunu ben önermem.
Detaya inersek O.C, soğutma, blok, fan sessizliği, fan ömrü, garanti, yetkili servis ağı gibi bir çok etmen ortaya çıkar. Bir de güncel ekran kartlarında doğru dürüst tek fanlı model var mı? (Founders Edition! Evet farkındayım) eskisi kadar değil, ya ITX standartlarda oluyor ya da FE oluyor tek fanlı.

Asıl olay burada detaya girmeden genel bir mantık sunmak.

Detaya inersek O.C, soğutma, blok, fan sessizliği, fan ömrü, garanti, yetkili servis ağı gibi bir çok etmen ortaya çıkar. Bir de güncel ekran kartlarında doğru dürüst tek fanlı model var mı? (Founders Edition! Evet farkındayım) eskisi kadar değil, ya ITX standartlarda oluyor ya da FE oluyor tek fanlı.

Asıl olay burada detaya girmeden genel bir mantık sunmak.

Örneğini verdiğim istisnai bir durum zaten. Evet istisnalar kaideyi bozmuyor.

Aynısını ben de soyledim, kısmen doğru kısmen ise yanlış bir durum. @CJack60 Hocamıza katılıyorum. Ayrıca benim "Kalite Farkı" diye belirttiğim etmenlerin "Neredeyse" hepsini yazmissiniz @Xample-47. İşte bu etkenler Asus veya MSI gibi markaları öne çıkarıyor. Ayrıca "300 TL'ye değer mi tartisilir." yazmamın nedeni de buradaki fiyat dengesizliği. Normalde aralarında o kadar fark olmaması lazım. MSI'a laf atmıyorum o yüzden :) Burada bir dengesizlik var :) Ha arada normalde olması gereken gibi 100 TL VB. farklar olsa MSI mi alırsın Palit mi deseler tabii ki de MSI derin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı