Palit GTX 1660S vs Gigabyte GTX 1660S

Little_gamer

Hectopat
Arkadaşlar merhaba...
Yaklaşık iki aydır Palit gforce GTX 1660 Super gammıng OC erkan kartını kullanıyorum. Özellikleri;

WhatsApp Image 2020-06-22 at 12.16.43.jpeg

WhatsApp Image 2020-06-22 at 12.16.43 (3).jpeg

Geçen gün indirimden 1900 TL'ye Gigabyte gforce GTX 1660 Super gammıng modelini sipariş ettim. Sipariş etme nedenim ürünün 3 fanlı olması nedeniyle soğutmasının daha iyi olacağını düşünmem ve Gigabyte markasının bana daha kaliteli gibi gelmesi. Onun özellikleri de şu şekilde;

WhatsApp Image 2020-06-22 at 12.16.43 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-06-22 at 12.16.43 (2).jpeg

Palit kartımı ikinci el olarak satmayı düşünüyorum. Ama iyi mi, ederim kötü mü ederim, bilemedim. Mevcut kartım PUBG Ultra ayarlarda 100-110 FPS veriyor. Sıcaklık olarak da 70-75 derece arası. Sizce bu değişim mantıklı olur mu? Palit kartım OC'li model oyunlarda 1920 MHz çalışıyor. Gigabyte 3 fanlı bir model ve OC'li versiyon değil. Bu noktada sıcaklıktan kazanayım derken performans (FPS) kaybı yaşar mıyım? Duruma göre kartı iade edeceğim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani aynı kartı satın almak gerçekten hata. Alacağınız sıcaklık değerleri ve performans değerleri arasında dağlar kadar fark olmayacaktır. Aynı chipset olduğu için performans yönünden kazancınız 1-2 FPS olur. Soğutma olarak Windforce daha iyidir ancak dağlar kadar fark olmaz diye düşünüyorum. Hani 1660S satıp RTX 2060 almak deseydin, mantıklı bir hareket olurdu ancak aynı kartı almak hata olmuş. (Ben olsam bir defa alırdım, Gigabyte'ı alırdım.) Palit'de kötü bir marka değil.

Yani aynı kartı satın almak gerçekten hata. Alacağınız sıcaklık değerleri ve performans değerleri arasında dağlar kadar fark olmayacaktır. Aynı chipset olduğu için performans yönünden kazancınız 1-2 FPS olur. Soğutma olarak Windforce daha iyidir ancak dağlar kadar fark olmaz diye düşünüyorum. Hani 1660S satıp RTX 2060 almak deseydin, mantıklı bir hareket olurdu ancak aynı kartı almak hata olmuş.

Haa kartı mı satıcak ben şey anladım 0'dan kartı alacak. Satmana gerek yok ya 1 2 FPS ve en fazla 5C için değmez.

Sıcaklık değerleriniz gayet normal neden değişmek istediğinizi tam olarak anlamadım. hem OC'lu versiyona sahipsiniz hem de aynı GPU'yu alacaksınız ve daha MHz değerlerinde

Geri
Yukarı