Palit RTX 3060 ekran kartı boşta 50 derecede çalışıyor

1- NVIDIA denetim masasından güç yönetimi modunu ''optimum güç'' olarak ayarla.
2- Kullandığın internet tarayıcılarında donanımsal hızlandırma kullanma. Bunu ayarlamak için tarayıcı ayarlarına gel, mesela Brave'de ''sistem'' yazan kısımda ''kullanılabilir olduğunda donanımsal hızlandırma kullan'' kısmını devre dışı yap.
3- NVIDIA denetim masasında tercih edilen yenileme hızı ''uygulama kontrolünde'' olsun.
4- Windows denetim masasına gel, güç seçenekleri kısmını ''dengeli'' olarak ayarla. Bende hep böyle ayarlı.

Bende RX 6600 XT var. Kasamda 7 tane fan var kasa hava akışı iyi olmasına rağmen boşta 47 50 derece.

Eğer benim ayar sizde de açıksa o zaman yüksek veya gerçekten arka plandaki uygulamalar vs zorluyor çok bilgim yok ama

Eğer benim ayar sizde de açıksa o zaman yüksek veya gerçekten arka plandaki uygulamalar vs zorluyor çok bilgim yok ama.

Nihai performans seçili bende 50 derece normal. Palit Sapphire gibi modellerin soğutması çok üst seviye değil o yüzden sorun etmene gerek yok.

Nihai performans seçili bende 50 derece normal. Palit Sapphire gibi modellerin soğutması çok üst seviye değil o yüzden sorun etmene gerek yok.

Yani yüksek performansı tercih Et'te kalsa da bir problem olmaz diyorsunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…