Palit RTX 3060 Ti sıcaklık değerleri

Duplicate

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uzakyol Vardiya Zabiti
Merhaba, ekran kartımın sıcaklıkları %100 çalıştığında 73-74 civarında gezmekte ve ben MSI Afterburner uygulamasından fan hızını %100'e aldığımda bile bu sıcaklıklarda geziyor. Uygulamayı kapattığımdaysa fan değeri otomatik olarak düşüyor ve bunun sebebini anlayamadım. Zaten sürekli %100'de çalıştırmak istemiyorum. Açıkçası kasanın içini yeni temizledim ve işlemcinin termal macununu değiştirdim. Ama ekran kartının termal macununu değiştirme konusunda hiçbir bilgim yok.
Sormak istediğim sorular ise şunlar:
1- MSI Afterburner yazılımını kapatınca neden fan hızı kendiliğinden düşüyor?
2- fanı sürekli %100'de kullanmanın bir zararı olur mu?
3- bir bilgisayarcıya götürsem termal macunu değiştirebilir mi?
Şimdiden teşekkür ederim.
Not: Dying Light 2 oyunundan bir ekran görüntüsü aldım. Fan MSI Afterburner'da otomatik ayarda ve %82 kullanımda 78 derecede çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvendiğiniz bir bilgisayarcı olmadığı sürece bileşenlerinizi bilgisayarcılara emanet etmeyin.

Açıkçası tanıdık bir bilgisayarcı bulup yaptırmak istiyorum ya da piyasada güvenilir bir yer. Bilgisayarı GameGaraj'dan aldım yaklaşık 2 sene olacak dolayısıyla garantisi olduğunu sanmıyorum. İstanbul'da bilinen bir yer var mıdır bu tarz bilgisayar bakımları yapan acaba?

2 sene dolmadıysa garantisi devam ediyordur. İlk aldığında sıcaklıklar böyle miydi sonra mı oldu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…