Palit RTX 3060 Ti sıcaklık değerleri

Duplicate

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uzakyol Vardiya Zabiti
Merhaba, ekran kartımın sıcaklıkları %100 çalıştığında 73-74 civarında gezmekte ve ben MSI Afterburner uygulamasından fan hızını %100'e aldığımda bile bu sıcaklıklarda geziyor. Uygulamayı kapattığımdaysa fan değeri otomatik olarak düşüyor ve bunun sebebini anlayamadım. Zaten sürekli %100'de çalıştırmak istemiyorum. Açıkçası kasanın içini yeni temizledim ve işlemcinin termal macununu değiştirdim. Ama ekran kartının termal macununu değiştirme konusunda hiçbir bilgim yok.
Sormak istediğim sorular ise şunlar:
1- MSI Afterburner yazılımını kapatınca neden fan hızı kendiliğinden düşüyor?
2- fanı sürekli %100'de kullanmanın bir zararı olur mu?
3- bir bilgisayarcıya götürsem termal macunu değiştirebilir mi?
Şimdiden teşekkür ederim.
Not: Dying Light 2 oyunundan bir ekran görüntüsü aldım. Fan MSI Afterburner'da otomatik ayarda ve %82 kullanımda 78 derecede çalışıyor.

dyinglight2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana yüksek geldi özellikle %100 fan hızına rağmen. İşlemci sıcaklığı oldukça normal demek kasa alev almıyor sıkıntı kartta. Garantisi yok mu servisine yollasan? Bilgisayarcı da en dandik macunu kullanıyor şimdi yaptıracaksan da kendin kaliteli bir macun alıp onu uygulattır.

Bana yüksek geldi özellikle %100 fan hızına rağmen. İşlemci sıcaklığı oldukça normal demek kasa alev almıyor sıkıntı kartta. Garantisi yok mu servisine yollasan? Bilgisayarcı da en dandik macunu kullanıyor şimdi yaptıracaksan da kendin kaliteli bir macun alıp onu uygulattır.
Açıkçası tanıdık bir bilgisayarcı bulup yaptırmak istiyorum ya da piyasada güvenilir bir yer. Bilgisayarı GameGaraj'dan aldım yaklaşık 2 sene olacak dolayısıyla garantisi olduğunu sanmıyorum. İstanbul'da bilinen bir yer var mıdır bu tarz bilgisayar bakımları yapan acaba?

Açıkçası tanıdık bir bilgisayarcı bulup yaptırmak istiyorum ya da piyasada güvenilir bir yer. Bilgisayarı GameGaraj'dan aldım yaklaşık 2 sene olacak dolayısıyla garantisi olduğunu sanmıyorum. İstanbul'da bilinen bir yer var mıdır bu tarz bilgisayar bakımları yapan acaba?

2 sene dolmadıysa garantisi devam ediyordur. İlk aldığında sıcaklıklar böyle miydi sonra mı oldu?

Geri
Yukarı