Palit RTX 3070 Gamerock OC boşta 47 derece

vernemnidahen

Decapat
İyi akşamlar, Palit 3070 Gamerock OC kullanıyorum. Kartın sıcaklık değerleri boşta 46-47 derece arası, yükte ise 60-61 derece arası gidip geliyor. Boşta çalışırken fanları devreye girmiyor, bu sıcaklıklar normal mi? Özellikle boşta çalışma durumu için merak ediyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kart fanlar dönmüyorken boşta 30 derece civarı çalışıyor ama oda sıcaklığı önemli burada. Odanız sıcaksa kartın da ısınması normal. Ayrıca boşta diyorsunuz fakat o kart boşta olmuyor. Video izlerken, webde gezerken kart çalışır zaten. Yük altında da dereceler iyi olduğuna göre sorun yok.

Ek olarak Nvidia Denetim Masası'nda 3D Ayarları kısmında Optimum Güç seçili olduğuna dikkat edin. Kartı Maksimum Performansta kullanmayın. Maksimum Performans ayarını programa özel kısmından oynayacağınız oyuna özel olarak ayarlayın. Kart masaüstünde boşu boşuna tam güçte çalışmasın.

Alt değerlerin yüksek olması kasadan kaynaklıdır , 60 derece yükte olan bir kart için anca muazzam denir.Non oc versiyonu kullanıyorum senin kartın, dediğin gibi boşta 35 derece ama kasa COOLER MASTER MasterCase H500. Cpu fanı ise dark rock pro 4.

Yeni konular

Geri
Yukarı