Palit RTX 4060 Dual vs MSI RTX 4060 Gaming X

Bütçe
11000

tolgaFNP

Hectopat
RTX 4060 alacağım ve şu 2 model arasında kaldım.

MSI 4060 Gaming X modeli 1 hafta önce 11 bin liraydı. Cuma günü olacak Black Friday de tekrar 11 bine düşeceğini düşünüyorum.
Yani aralarında 1000 lira gibi bir fark var.
Hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Palit olanı tercih edebilirsiniz. Aradaki 1000 TL'ye değecek bir fark yok.

Öncelikle çok geç gördüm konuyu ama umarım MSI Gaming X modelini almışsınızdır. Arkadaşlar Palit'le arasında fark yok demiş ama durum öyle değil. Çekirdek hızlarına baktığımız zaman MSI Gaming X modeli 2610 MHz'e kadar OC ile çıkabiliyor. 2595 MHz de stabil zaten çalışıyor. Aynı TDP değerlerine sahip olsalar da çekirdek frekansları farklı ve MSI Gaming X modeli ciddi anlamda serin çalışan bir kart. 3 aydır kullanıyorum tam yükte bile Max 62 derece gördüm.

Öncelikle çok geç gördüm konuyu ama umarım MSI Gaming X modelini almışsınızdır. Arkadaşlar Palit'le arasında fark yok demiş ama durum öyle değil. Çekirdek hızlarına baktığımız zaman MSI Gaming X modeli 2610 MHz'e kadar OC ile çıkabiliyor. 2595 MHz de stabil zaten çalışıyor. Aynı TDP değerlerine sahip olsalar da çekirdek frekansları farklı ve MSI Gaming X modeli ciddi anlamda serin çalışan bir kart. 3 aydır kullanıyorum tam yükte bile Max 62 derece gördüm.
merhabalar,
Benim de içimden Gaming X modeli geçiyordu fakat Gaming X modeli için istediğim fiyatı yakalayamadım. Çok yoğun takip ettim modelleri ve Black Friday zamanında da artık mecburen Paliti almak durumunda kaldım. Dediğiniz doğrudur pek bir bilgim yok. Sıcaklık değerleri için de birebir dikkatlice açıp baktığım hiç olmadı fakat sıcaklık 80 dereceyi geçtiğinde kartın ledinde bir renk değişimi meydana gelip turuncu oluyor. Çok uzun saatler oyun oynuyorum hiç 80 derecenin üstüne çıktığına rastlamadım. 4060 modeli ise çok da beklentimi karşılamadı açıkçası orası da farklı bir konu. :) Teşekkürler tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı