Palit vs ASUS Dual GTX 1660 Super Advanced Edition Evo

Ben çok uzman değilim ama.
1-Kasanın önü mesh değil hava akışında sıkıntı çıkar.
2-PSU pek önerilmeyen bir PSU sıkıntı çıkabilir.
3-3100'ün oyun performansı 2600'e göre daha fazla (eğer başka amaçla kullanacaksanız bilmem ama hem ucuz hem performanslı )
4-Benim önerdiğim SSD kendi alanın en iyilerindendir. Forumda herkesin ortak fikridir senin attığın linktekini duymadım(belki iyidir ama duymadım)
5-RAM markasını da duymadım. (Tekrar ediyorum duymadım diye kötü olacak değil ben pek bilmiyorum duymadığım markaya temkinli yaklaşıyorum)
Bir kulaklık için bu kadar sıkıntıya katlanılmaz dostum.
GeForce Espor PC Master | RTX 2060 6GB 16GB DDR4 480GB SSD Gaming PC - incehesap.com bir de böyle bakalım buna ne diyorsunuz ? Eğer seçenekler arasında sizi daha tatmin eden varsa geliştirme/değiştirmeleri yazarsanız sevinirim.

GeForce Espor PC Master | RTX 2060 6GB 16GB DDR4 480GB SSD Gaming PC - incehesap.com bir de böyle bakalım buna ne diyorsunuz? Eğer seçenekler arasında sizi daha tatmin eden varsa geliştirme/değiştirmeleri yazarsanız sevinirim.

Bak ben çok uzun değil 1 aydır bu forumdayım. Öğrendiklerim.
Gamepower, poweboost gibi markaların PSU larından uzak durmak lazım.
Şu model SSD'lerden uzak durmak lazım. > link
Ucuza kaçmak için adı sanı duyulmamış markalara bel bağlamamak lazım.
Attığın linki bu bilgiler doğrultusunda incelersek.

SSD mizi Samsung ile değiştiriyoruz fiyat 180 TL artıyor.

Kasamızı güç kaynağından dolayı değiştirmek gerekiyor fakat seçeneklerde bulunan kasalar pek çekici gelmedi güç kaynakları hakkında da yorum yapamıyorum burayı pas geçiyorum.

RAM konusunda diğer markaları tanımadığım ve XPG pahalı olduğu için 8 GB Corsair seçiyorum. Başka yerden 8 daha alırsın (-200 ama başka yerden 300-350'e 8 alırsın ) +150'de buradan arttı.

Anakart olarak Gigabyte B450 S2H hem 100 lira daha ucuz hem bir tık daha iyi gibi geliyor gözüme fakat onu listede göremedim ):

Eğer sistemi kendin toplamak istemiyor bu yüzden hazır toplatmak istiyorsan bence hata yapıyorsun. Bu şekilde hazır sistemler hep sıkıntılı oluyor. Bence bir süre YouTube'ta sistem toplama videoları izle kendin en doğrusunu bulursun.

Bak ben çok uzun değil 1 aydır bu forumdayım. Öğrendiklerim.
Gamepower, poweboost gibi markaların PSU larından uzak durmak lazım.
Şu model SSD'lerden uzak durmak lazım. > link
Ucuza kaçmak için adı sanı duyulmamış markalara bel bağlamamak lazım.
Attığın linki bu bilgiler doğrultusunda incelersek.

SSD mizi Samsung ile değiştiriyoruz fiyat 180 TL artıyor.

Kasamızı güç kaynağından dolayı değiştirmek gerekiyor fakat seçeneklerde bulunan kasalar pek çekici gelmedi güç kaynakları hakkında da yorum yapamıyorum burayı pas geçiyorum.

RAM konusunda diğer markaları tanımadığım ve XPG pahalı olduğu için 8 GB Corsair seçiyorum. Başka yerden 8 daha alırsın (-200 ama başka yerden 300-350'e 8 alırsın ) +150'de buradan arttı.

Anakart olarak Gigabyte B450 S2H hem 100 lira daha ucuz hem bir tık daha iyi gibi geliyor gözüme fakat onu listede göremedim ):

Eğer sistemi kendin toplamak istemiyor bu yüzden hazır toplatmak istiyorsan bence hata yapıyorsun. Bu şekilde hazır sistemler hep sıkıntılı oluyor. Bence bir süre YouTube'ta sistem toplama videoları izle kendin en doğrusunu bulursun.
açtığım bütün sekmeleri kapattım şimdi tek tek sizin attığınız ürünleri gezeceğim. Fazlasıyla ısrarcı oluşunuz ben de bunu yapma isteği uyandırdı parça parça gidelim bakalım fakat en başa döndüğümüzde iddiamız bu fiyata 2060 lı sistem toplanırdı. Şimdi iddiayı deniyorum bakalım her türlü tavsiye öneriye açığım

CYBER-1660S / AMD Ryzen 5 3600 / ASUS DUAL GTX 1660 SUPER 6GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR dediğim sistem bu
Diğer sistem için ne yazık ki bir link mevcut değil detaylı marka bilgisi yapamıyorum.

Bu sistem gayet güzel piyasadaki en kaliteli hazır sistemlerden düşünmeden alabilirsiniz. Bu bütçeye 2060 konur mu konur ama zorlama olur bana göre. 3600-1660S alın performansı yetmemeye başladığı zaman( uzun yillar goturecektir sizi ) alırsiniz yeni nesil bir kart 2K'da cayir cayir kullanirsiniz onu acik bir sistem yani.

Bu sistem gayet güzel piyasadaki en kaliteli hazır sistemlerden düşünmeden alabilirsiniz. Bu bütçeye 2060 konur mu konur ama zorlama olur bana göre. 3600-1660S alın performansı yetmemeye başladığı zaman( uzun yillar goturecektir sizi ) alırsiniz yeni nesil bir kart 2K'da cayir cayir kullanirsiniz onu acik bir sistem yani.
Ben de forumu takip ettiğim üzere bu sistemi düşünmeden alabilirsiniz diyen arkadaşlar gördüm. Önü açık uzun süre de götürür gibi duruyor dediğiniz gibi fazlasıyla sıcağım bu sisteme.
Arkadaşlar bu fiyata 2060 toplanır dediler aklımı çeldiler.
Birde rx5600 lü hazır sistemler gördüm bu fiyata o konuda ne düşünürsünüz ?

Açtığım bütün sekmeleri kapattım şimdi tek tek sizin attığınız ürünleri gezeceğim. Fazlasıyla ısrarcı oluşunuz ben de bunu yapma isteği uyandırdı parça parça gidelim bakalım fakat en başa döndüğümüzde iddiamız bu fiyata 2060'lı sistem toplanırdı. Şimdi iddiayı deniyorum bakalım her türlü tavsiye öneriye açığım.

Yukarıda attığım sistem 2060'lı ve 6670 liraya toplandı. Fakat ben SSD, RAM ve Kasa'yı biraz pahalı seçtim. Bu bileşenleri biraz daha düşürüp fiyatı uygun hale getirebilirsin.

Bu siteden seçtiğin işlemcinin ve ekran kartının darboğaz yapıp yapmayacağına bakabilirsin.

Mesela
3100 ve 2060 birlikte çalıştığı zaman işlemci yüzünden 4 FPS'lik bir kayıp yaşıyorsun, fakat 3600X ile sadece 0, 8 kayıp var. Tabi aralarında bulunan neredeyse 1300 liralık fiyat farkına bakınca 3100 almak daha mantıklı olabiliyor :).

AMD Ryzen 3 3100, Temel Frekansı: 3,68 GHz, Maksimum Güç Akımı: 3,9 GHz'e kadar, AM4 100-10000284BOX: Amazon.com.tr: 3100: 930 lira

Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe: S2H 530 TL

Zotac Gaming GeForce RTX 2060 ZT-T20600K-10M 192 Bit GDDR6 6 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 2060: 3155 lira

Cooler Master Elite V3 MPW-6001-ACABN1 Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe: PSU 335 TL

CORSAIR CMW16GX4M2C3200C16 VENGEANCE RGB PRO 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Bilgisayar Belleği — Black: Amazon.com.tr RAM: 721 TL (ama ışıklı :D )

MSI MAG FORGE 100M Led Fanlı ATX Kasa Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe kasa 450 TL

Samsung 860 Evo 2.5" Sata 3.0 Ssd Disk 500Gb Mz-76E500Bw | Trendyol: SSD 550

550+450+721+335+3155+530+930=6671 TL.

Not: SSD, kasa ve RAM'ler gayet iyi PSU'yu @MKozmos arkadaştan arakladım :D . Daha bilgili ve tecrübeli arkadaşların yorumları daha önemlidir ben öğrenmek için topluyorum :D.

Dostum ekran kartı 150 lira fazla, işlemci 70 lira ucuz vs. bu tip eksik fazla çıkanlar dengelensin diye öyle yaptım nitekim bir şeyleri fazla alıp 171 TL fazla çıktı :D. Bu arada kasayı biraz kötü alsam tutardı 6.500'e :).

Katılıyorum, şu an var olan indirimler ile toplanır en azından dün toplanıyordu. 😂

Biraz altta ki mesajda bizzat topladım dostum sadece 170 lira daha pahalı oldu ama SSD, kasa ve RAM konusunda yaptığım küçük tatlı şımarıklıktan ötürü :D. Onları kısıp 6, 5'a tamamlayabilirim ama kısmayacağım :D.

Yukarıda attığım sistem 2060'lı ve 6670 liraya toplandı. Fakat ben SSD, RAM ve Kasa'yı biraz pahalı seçtim. Bu bileşenleri biraz daha düşürüp fiyatı uygun hale getirebilirsin.

Bu siteden seçtiğin işlemcinin ve ekran kartının darboğaz yapıp yapmayacağına bakabilirsin.

Mesela
3100 ve 2060 birlikte çalıştığı zaman işlemci yüzünden 4 FPS'lik bir kayıp yaşıyorsun, fakat 3600X ile sadece 0, 8 kayıp var. Tabi aralarında bulunan neredeyse 1300 liralık fiyat farkına bakınca 3100 almak daha mantıklı olabiliyor :).
GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı | ITOPYA daha uygun fiyat marka farklı
Corsair vengeance 3200 mhz 568 tl ye denk geliyor 16 gb
bu 2 değişiklik eğer oluyorsa tabi 200 lira ucuzlattı dediğiniz sistemi

GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı | ITOPYA daha uygun fiyat marka farklı
Corsair Vengeance 3200 MHz 568 TL'ye denk geliyor 16 GB.
Bu 2 değişiklik eğer oluyorsa tabii 200 lira ucuzlattı dediğiniz sistemi.

Bir de istersen ayri bir konu AC diger arkadaşlarin da sistem tavsiyelerini al. Ben sen 2060'li istiyorsun diye topladim velki 1660S'li dengeli bir sistem daha iyi olabilir. Belki benim attigima ileride islemci alirsin uzun sure kullanirsin. Hem biraz ugrasirsan sen daha ucuzunu toplarsin. Sistem alirken acele etmezsen cok daha iyilerini bulabilirsin.

Geri
Yukarı