Papara çok fazla bilgi istiyor

Cronus.xy

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yeni hesap açtım ve kullanmak için çok fazla şey istiyor. İlk önce T.C. istedi, girdim. Ardından e-Devlet, ardından T.C. kimlik arkalı önlü fotoğrafını ve ev adresiniz istiyorlar. Bu bilgileri girmeden hesabı kullanmamın yolu yok mu?

Yeni hesap açtım ve kullanmak için çok fazla şey istiyor. İlk önce T.C. istedi, girdim. Ardından e-Devlet, ardından T.C. kimlik arkalı önlü fotoğrafını ve ev adresiniz istiyorlar. Bu bilgileri girmeden hesabı kullanmamın yolu yok mu?
Onun yerine Tosla' da bakabilirsiniz hocam.

Yeni hesap açtım ve kullanmak için çok fazla şey istiyor. İlk önce T.C. İstedi, girdim. Ardından e-Devlet, ardından T.C. Kimlik arkalı önlü fotoğrafını ve ev adresiniz istiyorlar. Bu bilgileri girmeden hesabı kullanmamın yolu yok mu?

e-Devlet istedi derken o aklımı karıştırdı. Diğerleri gerekli.

Yeni hesap açtım ve kullanmak için çok fazla şey istiyor. İlk önce T.C. İstedi, girdim. Ardından e-Devlet, ardından T.C. Kimlik arkalı önlü fotoğrafını ve ev adresiniz istiyorlar. Bu bilgileri girmeden hesabı kullanmamın yolu yok mu?

Yasa dışı para aklamadan adamların başı ağrıdı belli bir dönem ondan dolayı ya seve seve ya da( siz biliyorsunuz burayı) vereceksiniz bilgileri.

Tamamen kimliği onaylama amaçlı ve gerekli olan şeyler yapabileceğin bir şey yok. Papara kullanmak istiyorsan bu bilgileri vermek zorundasın. Zaten bu bilgilerin çoğu internette geziyor Papara'ya versen ne kaybedersin ?

Çünkü yasalar gereği bu bilgileri istemek ve KVKK kapsamında saklamak zorundalar, bu hem senin güvenliğin, hem hesap güveniği hem de genel güvenlik kapsamında gereklidir. Çünkü bir çeşit banka gibi para giriş çıkışları, ödemeler, alışverişler yapılıyor ve bunlar kontrollü olmak zorunda.

Bankalar da böyle çalışır.

Daha basit bir şey arıyorsan, ininal vb gibi şirketleri öneririm.

Normal. Sen bu karta belki 10, belki 10000 para yatıracaksın. Hesabın korunması için. TC falan istemesi çok normal. Gayet güvenliği yüksek bir karttır. Daha basit istiyorsan İninal falan al ama önermem.

Hesabı açanın sen olduğunu nasıl anlayacaklar peki? Ayrıca diğer arkadaşların dediği gibi durumlar da bu kadar çok bilgi istemesinin nedeni olabilir. Çünkü eskiden bu kadar çok şey istemiyordu (Örn: 18 yaş altı veli izni)

Geri
Yukarı