Çözüldü para.dll nedir?

• Konuyu başlatan smtoz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

smtoz

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda Valorant'ı her açtığımda masaüstüme para.dll adlı uygulama yükleniyor, silsem de tekrar geliyor. Bir türlü bir çözüm yolu bulamadım, virüs mü Windows'un bir dosyası mı anlamadım.

Çözüm
Birader sen neyin kafasını yaşıyosun. Tamamıyla virüs tabii ki de LAN öyle bir şey ki ben bu virüsü yediğimde tarayıcıya Malwarebytes yazıp enter a tıkladığında tarayıcı kapanıyordu otomatik ve tüm antivirüs programlarında yapıyordu bunu. Bilip bilmeden yok hızlanmasına yarıyor bilmem ne gibi şeyler söyleme.
Kardeşim bilgisayar köklü bir virüs yemiş ve antivirüs ile silinmiyor temiz bir Windows kurulumu yapman gerekiyor yani çare format.

Program data kısmında Auto clicker programının dosyasında gördüm para.dll'i gördüm ve programı tamamen sildiğimde sorun düzeldi.
MBAM ile tam tarama yapın. @hKimera Adobe DLL'i olabilir ancak o DLL'i taklit eden bir virüste olabilir. MBAM ile tam tarama yapması önlem olur.
DLL'i taklit eden bir virüs olsaydı, neden Valorant gibi resmi bir uygulama ile çalışsın ki?
Ha, istiyorsa, içim rahatlasın diyorsa yapsın yani.

Peki bunun yüklenmesini engelleyemez miyim? Her seferinde masaüstüne oluyor herhangi bir dosyaya atsam tekrar masaüstüne geliyor illaki masaüstünde mi durmalı?

Frst ile taratıp çözmeyi deneyebilirsin bende de Avira toolbar oluşuyordu tüm tarayıcılarda silsem dahi tekrar oluşuyordu frst ile 5 dakikada çözdüm.

Ay, şu para.dll konularına virüs diyenler bıktırdı beni. Her konuda "Kaspersky indir", "Malwarebytes indir" lafları uçuşuyor.
para.dll genel olarak Adobe uygulamalarında kullanılan; işlemci, HDD, RAM'in daha verimli çalışmasını sağlayan bir .dll dosyası. Birden çok programın da kullanması olası. Valorant gibi.
Sorun değil.

Birader sen neyin kafasını yaşıyosun. Tamamıyla virüs tabii ki de LAN öyle bir şey ki ben bu virüsü yediğimde tarayıcıya Malwarebytes yazıp enter a tıkladığında tarayıcı kapanıyordu otomatik ve tüm antivirüs programlarında yapıyordu bunu. Bilip bilmeden yok hızlanmasına yarıyor bilmem ne gibi şeyler söyleme.
kardeşim bilgisayar köklü bir virüs yemiş ve antivirüs ile silinmiyor temiz bir windows kurulumu yapman gerekiyor yani çare format

Kardeşim bilgisayar köklü bir virüs yemiş ve antivirüs ile silinmiyor temiz bir Windows kurulumu yapman gerekiyor yani çare format.

Program data kısmında Auto clicker programının dosyasında gördüm para.dll'i gördüm ve programı tamamen sildiğimde sorun düzeldi.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı