Para olmadan yaşanabilir mi?

Daha fazla  
İnternette şunun gibi bir sürü video görüyorum;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu insanlar parasız mı yaşıyor? O videoyu çektikleri kamera ve internet parayla alınıyor fakat bunlar olmasa ve öyle bir köyde doğsak ve sahibi olsak, orada parasız kendi yetiştirdiğimiz ürünler ile hayatta kalabilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu insanlar parasız mı yaşıyor? O videoyu çektikleri kamera ve internet parayla alınıyor fakat bunlar olmasa ve öyle bir köyde doğsak ve sahibi olsak, orada parasız kendi yetiştirdiğimiz ürünler ile hayatta kalabilir miyiz?
Kalabilirsin. Ama hastalık vb. durumlar da olacağı için illaki para gerekiyor. Elektrik ve su faturasını unutmayalım hocam.

İnsanlar sosyal varlıklar olduğu için ne kadar yalnız kalırsak hayatta kalma ihtimalimiz düşer ama teorik olarak evet, hayatta kalınabilir.

Yaşanabilir ama çok zor bence. Ama bir hastalıkla direk öbür tarafı boylarsın. Devir değişti ama eski insanlara bir zamanlar yaptıysa sen de yaparsın.

Ormanda yaşıyorsanız bu elbette mümkün. Yeter ki ağaç, odun var, su var, hayvan var, antibiyotik içeren bitki var. Neden yaşanmasın? Sadece eline bir kürek bir balta olsa tertemiz yaşanır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ormanda yaşıyorsanız bu elbette mümkün. Yeter ki ağaç, odun var, su var, hayvan var, antibiyotik içeren bitki var. Neden yaşanmasın? Sadece eline bir kürek bir balta olsa tertemiz yaşanır.

Gerçek hayat Minecraft gibi değil hocam mesela bunun bitki yetiştirmesi var hayvanı bulmak kesmek var temiz bir ev inşa etmesi var zor iş. Mesela benim babaannem Kastamonu'da bir köyde, en yakın şehre kilometrelerce uzak ve her taraf orman, dağ. Emekli maaşları olmasa hayatta kalamayacaklarını hepimiz görüyoruz. Domates ve salatalık yetiştiriyorlar 2 tane ineği 10 tane tavuğu var. Diyelim ben her şeyimi bıraktım param yok pulum var babaannemin her şeyi bana miras kaldı. Nasıl hayatta kalacağım? Ayrıca ülkenin gidişatı da iyi değil çiftçiler mutsuz köydekiler şehre taşınmak için can atıyor...

Yaşanır ama şehirden baya bir uzakta hayvan, su, ağaç olan bir yer lazım. Ama sana rehberlik edecek biri olmadan yaşayamazsın. Eskiden insanlar atalarından görerek neyi nasıl yapacağını öğreniyorlardı, o şekilde hayatta kalıyorlardı. Şimdi kaçımız ağaçtan ev yapabiliriz, hayvan öldürüp etini kesebiliriz?

Yeni konular

Geri
Yukarı