Paralar nerede saklanır?

ardazzers3

Decapat
Daha fazla  
Biraz saçma olabilir ama cidden çok merak ediyorum, internette yazdığımda da istediğim bilgiler çıkmıyor. Mesela insanlar paralarını nerede tutuyor? Banka hesabında mı? Abim öyle diyor fakat simdi 50 milyon TL bir banka hesabında olur mu? Yani mobil bankacılık uygulamasında gosterilen parayı diyorum. Mesela insanlar 10 milyon TL'lik bir araba ya da ev aldığında IBAN'a atabiliyor mu bu kadar parayı?

Biraz saçma olabilir ama cidden çok merak ediyorum, interente yazdığımda da istediğim bilgiler çıkmıyor. Mesela insanlar paralarını nerede tutuyor? Banka hesabında mı? Abim öyle diyor fakat simdi 50 milyon TL bir banka hesabında olur mu? Yani mobil bankacılık uygulamasında gosterilen parayı diyorum. Mesela insanlar 10 milyon TL'lik bir araba ya da ev aldığında IBAN'a atabiliyor mu bu kadar parayı?

Milletin parası yok ki saklasın çoğu kredi çekip kendilerini zengin zannediyor. Parası olan da genellikle birikimini ya dövize aktarır ya da borsa vb.

Bu ülke de gayri resmi yollar olmadığı sürece bu paralar kazanılamaz.
Kredi çekmek bu adamlar için zenginlik göstergesi olmuş.
Sorunuza gelirsek başka bir birime çevirip gene bankalarda saklanabilir.

Milletin parası yok ki saklasın çoğu kredi çekip kendilerini zengin zannediyor. Parası olan da genellikle birikimini ya dövize aktarır ya da borsa vb.
Krediyle bile zengin olunmuyor artık.

Başkalarını bilmem ama ben altına, dolara vs. çevirip çelik kasada tutarım ya da tutuyorum. O kadar parası olan insan da gidip bi' çelik kasa alsın artık.

Bu ülke de gayri resmi yollar olmadığı sürece bu paralar kazanılamaz.
Kredi çekmek bu adamlar için zenginlik göstergesi olmuş.
Sorunuza gelirsek başka bir birime çevirip gene bankalarda saklanabilir.

Peki son sorumada bakabilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki son sorumada bakabilir misin?

Bu kadar büyük miktarların tek seferde atılması hem şahıs için hem de banka için sorun oluşturur.(hacklenmesi vs. için)
Bu paralara sahip insanların dağıtım ve gönderim limiti olduğu için paylar halinde gönderilir ve bu sayede olası durumlarda hırsızlık olmaz ve banka daha fazla komisyon alır.

Bu kadar büyük miktarların tek seferde atılması hem şahıs için hem de banka için sorun oluşturur.(hacklenmesi vs. için)
Bu paralara sahip insanların dağıtım ve gönderim limiti olduğu için paylar halinde gönderilir ve bu sayede olası durumlarda hırsızlık olmaz ve banka daha fazla komisyon alır.
okey hocam anladım sağolun

Geri
Yukarı