Parça Parça Bilgisayar Toplama

Ahmet Özbey

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben parça parça PC toplamak istiyorum. 3 yıl bile sürse yine de yapacağım. Şimdi sırası ile hangi parçaları almalıyım? Yani hangisini önce almalıyım?
Benim aklımdaki şöyle:
1-Kasa
2-PSU
3-SSD
4-HDD
5-RAM
6-Anakart
7-İşlemci
8-Ekran kartı

Böyle düşünüyorum. Önerisi olan varsa lütfen belirtsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Parça parça toplamayın. Paranızı biriktirin. Tüm parçaları alacak paranız olunca alın.

Arkadaşlar, ben parça parça PC toplamak istiyorum. 3 yıl bile sürse yine de yapacağım.
Gerçekten bu kadar uzun sürecekse önermiyorum.Şuan kullandığın bir kasa varsa ve geliştirilebilir konumdaysa geliştirebilirsin. Bir kaç ay içinde toplayamıyorsan da paranı toplamalısın.
3 yıl gibi bir sürede ne olur bilinmez. Örnek olarak bu gün 400 liraya alacağın kasayı birkaç yıl sonra daha ucuza veya aynı fiyata daha iyisini bulabilirsin.
Paranı topla,
Harcama,
Birikince sistem düz.

Gerçekten bu kadar uzun sürecekse önermiyorum.Şuan kullandığın bir kasa varsa ve geliştirilebilir konumdaysa geliştirebilirsin. Bir kaç ay içinde toplayamıyorsan da paranı toplamalısın.
3 yıl gibi bir sürede ne olur bilinmez. Örnek olarak bu gün 400 liraya alacağın kasayı birkaç yıl sonra daha ucuza veya aynı fiyata daha iyisini bulabilirsin.
Paranı topla,
Harcama,
Birikince sistem düz.
Bu dediğiniz son 50 yılda görülmemiş bir şey. Türkiye'de bir ürünü alırsın 2 sene kullanıp aldığın fiyata geri satarsın. Çünkü döviz tavan yapmış hükümet yeni vergiler getirmiştir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı