Parçalar alınmadan parçalardaki darboğaz nasıl anlaşılır ?

Dark Gamer

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese selam. Merak ettimde bazıları o işlemci o ekran kartına darboğaz yapar vb yorumları görüyorum. Daha test edilmeden darboğazı nasıl tespit ediyorsunuz ? Mesela G3220 ile GTX 770 ile darboğaz yapar mı ? Yaparsa nasıl anlıyorsunuz ?

Daha önceden deneyenler varsa onların tecrübelerinden, veya benzer bileşenlerin testlerinden yola çıkarak bu yorumlar yapılıyor genelde.

En düşük İ3 4150 veya AMD FX X6 6300 almanızı öneririm. Bütçeniz bu işlemcileri alamayacak kadar düşük ise APU'lu bir sistem toplayın.

Bakınız darboğaz şöyle anlaşılır. Oyuna girin, işlemci kullanımı %100 iken ekran kartı kullanımı %60-%70 veya daha altındaysa darboğaz var demektir.

1080P de oynarsan bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. @Dark Gamer Ama GTX 770 abartı olur. R9 270X den sonrası fazladır o işlemciye.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
R9 280X le beraber kullanılmış 1080P de 30 FPS yi zor görüyor MP de.

Sana önerim R7 265 ve 1080p monitör alman yönünde olur. Hem sen Casper kasaya monte etmiştin sen önce kasa ve psu al sonra ekran kartı alırsın.

Yeni nesil pentium'lar gtx750 ti, r9 270 ve 270x, kartlarını çok rahat kaldırır. Hele intel'in 20. yılına özel çıkardığı işlemci kolayca 5 ghz'ye o.c edilebiliyor. Yani 5 ghz o.c etsen i3 ile eşdeğer olur zaten. Ayrıca Emin arkadaşa katılıyorum. 400w psu gtx770'i hayatta kaldırmaz. Önce kasa olarak bir zalman z3 plus al. Sonra yanına 600w sağlam +80 bir psu al. Bunları aldıktan sonra ekran kartını al. 1080p monitörün olmadığı için işlemci çok sıkıntı olacağını sanmıyorum. Gtx760 alabilirsin istersen. Daha sağlıklı olur.

1080p olmayınca sıkıntı çıkarır asıl. 1080P olmayınca ekran kartı daha fazla FPS vermek isteyecek ama işlemci buna yetişemeyecek. 1080P monitör şart.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı