Çözüldü Pardus'tan Windows'a geçmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zargles

Decapat
Daha fazla  
Şimdi ben meraktan ve öğrenmek istediğimden Pardus'u kurdum sorunsuz bir şekilde. Şimdi de okul yüzünden tekrar Windows kurmam gerekiyor. Windows ISO dosyasını bilgisayarıma Microsoft'un resmi sitesinden indirdim ve Pardus'un disk kalıbı yazıcısı ile 16 GB'lık bir USB belleğe yazdırdım. Fakat sorun şu ki bilgisayarı kapatıp BIOS'a girdikten sonra Boot menüsünden USB belleği en üste alıyorum, F10 ile kaydedip çıkıyorum ve bilgisayar kendini yeniden başlattıktan sonra tekrar Pardus açılıyor. Sebebi nedir ve nasıl Windows 10 kurabilirim veya 8.1 veya 7 fark etmez Windows olsun yeter. Çok sevgili okul Windows uygulamalarını gerektiriyor.

Çözüm
İlginiz için teşekkürler, cd WoeUSB-ng bu komutu girince artık satırın yanında /WoeUSB-ng yazmaya başladı ve o satıra sudo pip3 install yazdığım zaman ise (ERROR: You must give at least one requirement to install (see "pip help install") şu hatayı aldım. Ne demek çeviriden baktım ama anlayamadım.
setup.py adında bir dosya var ise şu komutu girin:
Bash:
sudo python3 setup.py install
Açılıyor mu? Asıl o önemli.

Evet açılıyor ISO dosyasının indirilmesine çok az kaldı iner inmez deneyeceğim.
--
Kurulum başarılı mesajını aldım şimdi sistemi USB'den başlatacağım. Umarım karşıma yine Pardus gelmez Windows kurulum ekranı gelir.
--
Herkese çok teşekkürler. WeoUSB ile yazdırdığım windows 8.1 çalıştı ve kurulumda sorun yok gibi gözüküyor, ama henüz başlatmadım. Kurulumu tamamen bitirince gelip tekrar yazacağım hata olup olmadığını
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HATA ALDIM. Evet aldım.
Herşey güzel, kurulum süper gidiyorken Disk seçme kısmında bana diyor ki bu harddisk'e windows kurulamaz NFTS FORMATINDAKİ BİR DİSK SEÇİNİZ. Ne dertli işmiş bu ya akşam 22 den beri bir Windows kurmaya çalışıyorum 7 - 8.1 - 10 hepsini denedim her türlü şekilde denedim ama kurulum USB sini yaptıktan sonra bile 3 kere kurulumu başlatmam gerekti, ve yine bir hata aldım NFTS formatıymış nedir bu NFTS formatı 170gb lik harddiski nasıl NFTS formatına çevireceğim ben

Son düzenleme:

Geri
Yukarı