Parkeyi Çizmeyecek Bilgisayar Sandalyesi Tavsiyesi

ust_sel

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Evet arkadaşlar bilgisayarda kullandığım sandalye artık isyan etmiş durumda ve yeni bir tane almam gerekiyor. Forumda epey tavsiye konusu açılmış ama benim başlıkta da yazdığım gibi ekstra bir kriterim var: Parkenin çizilmemesi.

Ofis koltuğu benzeri dönen falan bir sandalye almayı düşünüyorum ama tekerlekleri beni düşündürüyor. Yapı marketlerde ya da internette falan bu tekerlekleri zararsız hale getirmek için bir keçe, kaplama vb. bir malzeme var mıdır? Varsa adı nedir? Aslında tekerlekli olması taraftarıyım ama illa çizmemesi için tekerleksiz alternatiflere bakmam lazımsa ne önerirsiniz? Bütçe 400 TL civarı. Çok marka bir şeye ihtiyacım yok, dediğim gibi bütçe dahilinde mümkün olduğunca sağlam ve parkeyi çizmeyecek bir çözüm arıyorum.

Piyasası hakkında çok bilgim yok, mesela rastgele şu sandalyeyi gördüm n11'de ama nasıl bilmiyorum, Puma diye bir marka, muhtemelen bilindik bir şey değil: PUMA OFİS KOLTUĞU. Aradığım sandalye işte tasarım olarak yaklaşık böyle bir şey.

Neredeyse hepsini ayakları zaten plastik parkeye herhangi bir zarar vereceğini sanmam, yakınınızda ikea vb. büyük mobilya mağazaları varsa oralardan deneyerek almanızı öneririm.

Biraz geç oldu muhtemelen ama burayı okuyacak başka arkadaşlar olacaktır eminim. Not düşmüş olalım. Tekerlekli sandalyelerde ucuz olması sebebi ile genelde sert plastikten tekerlekler kullanıyorlar ve, malesef, parkeleri çiziyor. Çözüm ise kauçuk yada silikon tekerlek kullanmak. Biraz pahallı ancak çizmiyor. Dezavantajı ise tekerlekler toz topluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı