Pascal Mimarisi İle Ne Değişecek ?

Pascal ve polaris mimarisini yakından takip eden biri olarak amd'nin bu sefer nvidia tarafına göre daha iyi işler başaracağını düşünüyorum.
AMD ekran kartlarının Nvidia karlarına göre, yazılım konusunda biraz daha gerideler. Fakat fps de AMD önde. AMD'nin tek sorunu yazılımsal destek. Oda olsa rakipsiz olur.

Ayrıca AMD son nesil R9 3xx serisi kartlarında güç tüketimini de düşürmeyi başardı. Yazılım desteğinin de buna paralel olarak geliştiği söyleniyor. Özellikle Crimson sürücüsünde bunu duymuştum ama AMD kart kullanmadığım için detayını bilmiyorum. Görünen o ki yakında AMD cidden rakipsiz olabilir.

Ben amd kartımın soğutması hariç her şeyinden memnunum, hiçbir oyunda 60fps den aşağısını görmedim daha. (Sapphire R9 390X Tri-X OC)

Yük altında kaç derece oluyor acaba?
Yazın 100 derece görebiliyorum 3 saat gta5 oynadıktan sonra. İnsanlar artık bu kartların ısınmadığını söylüyorlar ama benim kartı 2 kere garantiden değiştirtmeme rağmen durum bu. Bir dhakine abdest alıp gideceğim artık servise.

100 derece kritik bir sıcaklık galiba nedeni kartın Sapphire' nin soğutmasına sahip olması.

R9 390/390X gibi kartlarda Nitro serisi Tri-X soğutucu kullanır. Bu yüzden soğutma aynıdır. Ayrıca soğutma MSİ ve ASUS'a göre daha başarılıdır.
@Mehmet Yusuf Demir kartınızın modelini atar mısınız?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…