Patriot Burst 240 GB SSD kopyalama işlemi yavaş

yigityawesomer

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, dün Patriot Burst 240 GB SSD satın aldım ve klonlama işlemlerini gerçekleştirdim. Ancak, SSD'den HDD'ye büyük dosya aktarırken kopyalama hızı düşük. Ayrıca, aktarma esnasında görev yönetcisine girince performans sekmesinde HDD kullanılıyor ve SSD %0 gösteriyor.

Windows SSD üzerinden açılıyor eminim, sizce sorun nedir? TeraCopy uygulaması ile değerler yüksek seviyede arttı fakat yine de sorunu merak ediyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'den HDD'ye kopyalıyorsunuz, iki diskin de hızları farklı olduğu için hız sınırlanacaktır zaten. Bunun haricinde çoklu dosya aktarımı yapıyorsunuz muhtemelen, bundan dolayı da hızlar gözle görülür olarak düşecektir.

SSD'den HDD'ye kopyalıyorsunuz, iki diskin de hızları farklı olduğu için hız sınırlanacaktır zaten. Bunun haricinde çoklu dosya aktarımı yapıyorsunuz muhtemelen, bundan dolayı da hızlar gözle görülür olarak düşecektir.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Az önce bir tane oyun dosyasını (12 GB) HDD'den SSD'ye atmayı denedim ve hızlı attı ama SSD'den HDD'ye yavaş attı. İlginç bir durum. Farklı bir önerisi olan varsa yazarsa sevinirim🙂.

Geri
Yukarı