Patriot SSD sürekli %100'de çalışıyor

Davut.pk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Patriot 512 GB SSD kullanıyorum. SSD'yi sürekli 5-6 farklı bilgisayarda toplam 2 ay tek kullandım. Şimdi sabit bir sistem kurdum ve SSD'yi buna taktım. Ancak tüm oyunlarda drop yiyorum. RX 5500XT takılı sistemde FPS aniden 0'a düşüyor ve drop yiyorum. Normal bir FPS düşüşü yaşamıyorum. Sistem ve grafik ayarları gayet stabil şekilde ayarlıyorum. Örneğin PUBG oynuyorum 80 FPS alıyorum 60a 50e düşmüyor. 0 FPS oluyor sahne atlıyor direkt. Yani drop yiyorum. Sürekli oluyor bu. SSD kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü Windows kullanırken de PC çok ağır çalışıyor. Bu SSD normalde böyle değildi canavar gibiydi de şimdi ne oldu anlamadım. Ekran görüntüsünü de ekledim mesela hiçbir şey açık değil bakıyorum sürekli %100'de çalışıyor. O an %32e düştü doğrudur ama genel olarak grafikte de gördüğünüz gibi hep tam yüke giriyor SSD. Bu grafik yine iyi hali. Bazen durduk yere aralıksız %100'de kalıyor SSD. Başlangıç programları vs arka plan ile de ilgili değil tek tek arka planda çalışan her şeyi inceledim gene olarak klasik Windows arka plan uygulamarı.
Sizce sebebi tam olarak nedir?
Sistem kısaca: Ryzen 5 5600X işlemci.
GPU: RX5500 XT.
8 GB RAM.
1TB HDD.

1662560235001.png

Yeni konular

Geri
Yukarı