Patriot Viper Elite II 3600 MHz CL20 RAM bozuldu

claswan

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
13700KF - Z690-A Rog Strix - TuF RTX 3080 Ti - 32 GB Ram - Kingston KC3000 2TB SSD - NZXT X73 - Phanteks P600S Matte White - EVGA GQ 750W -
Meslek
Aircraft Maintenance Technician
23.11.2023 tarihinde İtopya'daki büyük indirim ile satın almış olduğum paket içeriği 2 adet olan RAM'lerden 1 tanesi dün akşam bozuldu. Anakarttaki hata ledinden fark ettim durumu. Kombinasyon halinde denedim ama çalışmıyor. Her bir slotta denedim. Sadece o RAM'i taktığımda DRAM ışığı yanmakta. Ayrıyeten birebir aynı RAM'den 4 adet var yani 4 slotta dolu.

İtopya'yı aradım ve sadece distrübütörü sordum. İnternette yazıyor deyip kapattı. Bir daha İtopya'dan asla bir şey almam.
Gittim kutu fatura buldum ve Arena'nın yetkili olduğunu öğrenip onları aradım.

Aldığım cevap resmen hakaret gibiydi.
Kutu içindeki iki ürünü teknik servis adresine kargo ücretini siz karşılayarak gönderin.
Sorun varsa onarım yapmıyoruz. İade/değişim raporu veriyoruz. Aldığınız firmadan varsa aynısı yoksa ücret iadesi alırsınız dedi.

2 adet 8 GB RAM'i 500 TL'ye almışım. Şu an sağlam olanı 2.elde satsam zaten o para ediyor. Bana resmen hem 2 ürün gönder hem kargo ücretini ver. Gel biz seni mağdur edelim diyorlar. Ne yapmamı önerirsiniz yardım bekliyorum.

Ekleme:
Konu hakkında önce İtopya'ya sonra Patriot'un kendi destek adresine mail yazdım.
Tüketici hakem heyetine bu aşamada başvuru yapabilir miyim? Yapsam bile onlar da fatura tutarı diyecek ama enflasyon var...

Yeni konular

Geri
Yukarı