Paugge Displayport Kablonun Standart Kablodan Farkı Nedir?

Çıkan ile alacağınız arasında bir fark yoktur.

Kablonuz yanarsa vb. şeyler olursa onu alırsınız.
Ama olur ki daha kaliteli bir şey isterseniz linkini attığınızı alabilirsiniz
Yani HDR ve 8K isterseniz.

Farkın olmadığını da nereden çıkardınız? ViewSonic XG2401 model monitöre sahibim. İçerisinden çıkan kablo ile monitörü bir müddet kullandım ve oynadığım oyunlarda ekranda eğil kalklarda, ufak titreşimler oluşuyordu. Linkte verdiğiniz markaya ait bir kablo alarak bu sorunu çözdüm.

Farkın olmadığını da nereden çıkardınız? ViewSonic XG2401 model monitöre sahibim. İçerisinden çıkan kablo ile monitörü bir müddet kullandım ve oynadığım oyunlarda ekranda eğil kalklarda, ufak titreşimler oluşuyordu. Linkte verdiğiniz markaya ait bir kablo alarak bu sorunu çözdüm.
Aslında bende de şu an 144 Hz monitör var ve LoL'de 144 FPS sabit oynamama rağmen pek akıcı gelmiyor. Sorun kabloda olabilir mi diye düşünmüyor değilim. Titremeler vs. oluyor.
+
Bu sorunu çözer mi acaba?

Son düzenleme:
Monitör satın aldığımızda içinden çıkan DP kablo ile harici satılan Paugge Vesa Sertifikalı 2m Displayport 1.4 Kablo (ENTDP1420) Fiyatı bunun gibi kablonun arasında fark var mıdır?
Harici olarak böyle kablo satın almak gerekli mi veya hangi durumlarda alınmalıdır?

Standart DP kablolar yüksek hrtz leri kaldırmayabilir. buna baglı olarakta ekranda titreme,yırtılma,blur gibi şeyler ile karşılaşabiliyorsunuz. Paugge gibi vesa sertifikalı kaliteli malzemenin kullanıldıgı kablolar ise yüksek çözünürlük ve hrtz leri size sorunsuz kullandırıyor.

Bendede oyunlarda titreme oluyordu, kutudan çıkan kabloyu kullanıyordum.
Acaba bende o kablodan alsam sorunum çözülür mü ?

1579210218982.png

1579210289993.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı