Pavilion G6 Ekran Parlaklığı Azalma Sorunu

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben HP Pavilion G6 laptop kullanıyorum, 4 GB ram olan versiyonunu. Laptopumda ekran parlaklığı en yüksekte olmasına rağmen eğer ekranda koyu renklerin çoğunlukta olduğu bir uygulama veya internet sayfası açıksa (örneğin steam) ekran parlaklığı azalıyor ve parlak bir ekrana geçtiğimde bile öyle kalıyor. Kendim F2 ve F3 tuşlarını kullanarak parlaklığı azaltıp artırdığımda ekran parlak oluyor ama koyu temalı bir uygulamada tekrar parlaklık azalıyor. Bunların hepsi olurken parlaklık her zaman sonda oluyor, ekran parlaklığı kendiliğinden azaldığında bile parlaklık en yüksek seviyede oluyor. Güç tasarrufu kısmında her ayarı yaptım orada yapılacak başka bir şey kalmadı, güç tasarrufunda bile laptop parlaklık seviyesi maksimumda olacak şekilde ayarladım. Ayrıca laptopta göz sensörü falan da yok. Ne yapmam gerekli?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı