Pavilion G6 tamamen donma sorunu

Tolgahlc

Kilopat
Daha fazla  
HP Pavilion G6 notebook kullanıyorum.Düne kadar sorun yokken bugün LoL oyununa girdiğimde ekranda arada bir siyah şeritler çıkıyordu sonra fazla animasyon olan yerlerde ekran bi donup sonra tekrar geliyordu en sonunda dondu ve kendine gelmedi bilgisayarı kapattım oyunu yeniden açtım yine aynı aşamalarla dondu ve kendine gelmedi. Düşüncem ekran kartında bir sorun olması ama sorunun donanımsal mı yoksa ekran kartının kendinde mi oldugunu anlayamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran kartı tamamen güncel olduğuna eminim bilgisayara 2 hafta önce format attım ve genel bakımı yapıldı.

Az önce oyuna girerken yine siyah bi ekran geldi ve üstünde yeşil noktalar vardı belli bi şekilde dizilmiş ve dondu.

Notebookumda dünden beri "AMD sürücüsü bir hatayla karsilasti ama tekrar calistirildi" gibi bir hata aliyorum. En basta oyunlarda yapiyordu bu hatayi sonra masaustunde veya chrome acinca yapmaya basladi. Matrixdeki gibi siyah bi fon ustune yesil yazilar geliyor ve bilgisayar kitleniyor. Ilk olarak icini actim temizledim fakat duzelmedi.

Asil sorum su saniyorum ki sorun ekran kartinda ve ekran kartini bu modellerde tek basina degistiremiyoruz diye biliyorum. Anakart degistirsem sorun cozulur mu?

Ayrica sorunu cozmek icin baska bir oneriniz varsa lutfen paylasin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı