Pavilion Gaming 15 laptopta Wi-Fi gidiyor

mrorangutann

Decapat
Daha fazla  
HP Pavilion Gaming 15 laptopumda Realtek RTL8852AE Wi-Fi 6 802.11ax PCI-e Wi-Fi'ı var problemim şu. Laptop bataryadayken Wi-Fi gidiyor fakat bu kopma şeklinde değil bildiğiniz komple Wi-Fi yok oluyor. Wi-Fi var görünüyor ama hiçbir ağ bulamıyorum. Bu durum istikrarsız oluyor. Bazen bataryadayken laptop hiç yaşanmıyor bu durum. Bir keresinde şarjdayken de yaşadım bu durumu. Ya bilgisayarı yeniden başlattığımda düzeliyor durum ya da aygıt yöneticinden Wi-Fi'yı kaldırıp tekrar kurduğumda düzeliyor. Hiçbir anlam veremedim başına böyle bir şey gelmiş olan ya da çözümünü bile var mı?

Aynısı TUF cihazımda da oluyor. Windows sürümü 11 mi?

Hayır Windows 10 kullanıyorum.
Aynısı TUF cihazımda da oluyor. Windows sürümü 11 mi?

Dostum sorunun hala devam ediyor mu bilmiyorum ama bir çözüm buldum söylemek istedim. Benim wifim ax (Wi-Fi 6) destekli. Onu Wi-Fi acye yani Wi-Fi 5E çekince düzeldi yaklaşık 1 haftadır herhangi bir kopma gitme problemi olmadı. Modem zaten Wi-Fi 6 desteklemediği için herhangi bir kaybım olmadı belki senin sorununu da çözer.

Son düzenleme:
Hayır Windows 10 kullanıyorum.

Dostum sorunun hala devam ediyor mu bilmiyorum ama bir çözüm buldum söylemek istedim. Benim wifim ax (Wi-Fi 6) destekli. Onu Wi-Fi acye yani Wi-Fi 5E çekince düzeldi yaklaşık 1 haftadır herhangi bir kopma gitme problemi olmadı. Modem zaten Wi-Fi 6 desteklemediği için herhangi bir kaybım olmadı belki senin sorununu da çözer.

Bende zaten Wi-Fi 6 desteği yok ama son 1 aydır kopma yaşamadım.

Geri
Yukarı