Paylaşımlı Steam hesabı almak etik midir?

Herkese merhaba. Bir konuda fikirlerinizi almak istedim. Son zamanlarda ekonominin kötüleşmesi ve zamlanmalar derken oyunları oynamak için alternatif yollar arayışına girdim. Bunlardan biri de ortak paylaşımlı hesap satın almak. Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim, Steam kurallarına göre hesap alış satış işleminin yasal olmadığını biliyorum. Fakat benim merak ettiğim şey şudur: GameSatış, itempazarı gibi sitelerden 25-30 TL'ye satılan oyunları hesap şeklinde almak etik midir? Yani oyunları bu şekilde almak, korsan oyun oynama tarzında bir emek hırsızlığına girer mi? Bu cüzi miktarda parayı verdiğimiz zaman oyun yapımcı ve şirketlerine aynı şekilde katkımız oluyor mu?
Hocam etikliğinden önce gizliliğinize önem verin. Şimdi siz o hesaba girince satıcı hangi bilgilerinizi görebiliyor? PC ve internet IP'nizi görebiliyor mu, başka nelere erişebiliyor? Önce bunu yanıtlayıp sonrasında etikliğine bakmak lazım. Bence etik değildir ama malum durumlardan dolayı para sıkışığı olan kişilerin yapması sıkıntı değildir.

Geri
Yukarı