PC açılırken BIOS ekranı gelmiyor

wPoisen

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 gb 2400 mhz
SSD veya HDD modeli
SSD 240 GB KİNGSTONE HDD ST 50
Ekran kartı
Amd R7 240
Anakart
HP 82A1
İşlemci
İ5 7500 CPU 3.40
Format atarken BIOS da yanlış bir ayarı değiştirdim ve kaydettim bilgisayar kendini yeniden başlattı birkaç kez sonra yeniden başlattığında BIOS ekranını göstermeyip direk Windows'a atladığını fark ettim ama BIOS ekranının hiç göstermiyor, başlarken 5-10 sn siyah ekranda kalıp Windows'a geçiyor, ne yapabilirim bunu düzeltmek için? Nasıl eski ayarlara getirebilirim?

İşlemci i5 7500CPU.
Ekran kartı AMD R7 240 200 series.
Anakart HP82A1.
RAM 8 GB 2400MHz.
İşletim sistemi Windows 11.

BIOS pilini çıkartıp taktım, dsaiklerin bağlantılarını çıkartıp yeniden başlattım yine aynı sorun, Windows'tan BIOS'u açmayı denedim gine olmadı.
Başka öneriler sunar mısınz.

BIOS'a girip büyük logo tarzı bir ayar vardı Gigabyte anakart için benzerdir sanırım. Onu açmanız gerekiyor

Format atarken BIOS da yanlış bir ayarı değiştirdim ve kaydettim bilgisayar kendini yeniden başlattı birkaç kez sonra yeniden başlattığında BIOS ekranını göstermeyip direk Windows'a atladığını fark ettim ama BIOS ekranının hiç göstermiyor, başlarken 5-10 sn siyah ekranda kalıp Windows'a geçiyor, ne yapabilirim bunu düzeltmek için? Nasıl eski ayarlara getirebilirim?

İşlemci i5 7500CPU.
Ekran kartı AMD R7 240 200 series.
Anakart HP82A1.
RAM 8 GB 2400MHz.
İşletim sistemi Windows 11.

BIOS pilini çıkartıp taktım, dsaiklerin bağlantılarını çıkartıp yeniden başlattım yine aynı sorun, Windows'tan BIOS'u açmayı denedim gine olmadı.
Başka öneriler sunar mısınz.
Show fullscreen logo gibi bir ayar olması lazım, farklı bir isimde de olabilir bios ayarlarında.

Eğer PC de 2. monitör olarak TV ile birlikte kullanıyorsanız açılış esnasında TV de açık olsun BIOS ekranı ilk etap da TV'ye gidiyor olabilir. Önceden başıma gelmiş bir sorun bu.

Geri
Yukarı