PC açılırken "input not supported" hatası

Nerdeyse her yolu deneyip BIOS'a hiçbir şekilde ulaşamamışsın. Denediklerinin içinde bunu göremedim. Pili çıkarıp bilgisayarı(pilsiz) aç. Pil olmadığı için anakart seni BIOS'a yönlendirecek. Normal şartlarda bu şekilde BIOS'a otomatik olarak atar ya da F tuşlarından birine basmanızı ister.

Nerdeyse her yolu deneyip BIOS'a hiçbir şekilde ulaşamamışsın. Denediklerinin içinde bunu göremedim. Pili çıkarıp bilgisayarı(pilsiz) aç. Pil olmadığı için anakart seni BIOS'a yönlendirecek. Normal şartlarda bu şekilde BIOS'a otomatik olarak atar ya da F tuşlarından birine basmanızı ister.

Merhaba,
teşekkür ederim bunu denememiştim, deneyeceğim. fakat sorunu çözmekten ziyade geçici bir yol gibi duruyor. BIOS veya BOOT menüsüne ulaşmak istediğim her fırsatta pili çıkarıp takmam mümkün olmayacaktır sanırım.
Gece araştıracağım bu olayı. Bir şeyler bulursam yazarım.

Çok teşekkür ederim önerilerin ve yardımların için.

BIOS veya BOOT menüsüne ulaşmak istediğim her fırsatta pili çıkarıp takmam mümkün olmayacaktır sanırım.
Amacım zaten geçici olması değil BIOS'a girdikten sonra ekran kartı ile ilgili ayarı yapman açısından denemeni istedim. Aldığın hata sistemin başlangıçta dahili ve harici ekran kartı arasında seçim yaparkenki süreçte ortaya çıkıyor. Bunu da BIOS üzerinden direk sistem başlangıcında harici ekran kartını devreye alması için ayarlayarak düzeltebilirsin diye düşünüyorum.

Amacım zaten geçici olması değil BIOS'a girdikten sonra ekran kartı ile ilgili ayarı yapman açısından denemeni istedim. Aldığın hata sistemin başlangıçta dahili ve harici ekran kartı arasında seçim yaparkenki süreçte ortaya çıkıyor. Bunu da BIOS üzerinden direk sistem başlangıcında harici ekran kartını devreye alması için ayarlayarak düzeltebilirsin diye düşünüyorum.

Ben yanlış anlamışım kusuruma bakmayın. haklısınız evet, sistem başlangıcında sorun yaşıyorum zaten. denedikten sonra sonucu paylaşacağım. teşekkür ederim tekrardan.

evet, denedim, hala aynı. neredeyse her yolu denedim ama bir türlü çözüm bulamıyorum. "input not supported" ne kadar sinir bozucu bir hataymış.
Çözümü buldunuzmu ?

MSI Fastboot aracını indirin. O araç ile Fastboot özelliğini kapatın. GO2BIOS seçeneğine basarak BIOS'a girin. BIOS'a girince de varsayılan ayarlara geri dönün.
o ayrı bir program olarak gözükmüyor yardımcı olabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı