PC açılmıyor anakart ışığı yanıyor

Merhaba arkadaşlar;

• ASUS X370 Prime Pro anakart
  • Cooler Master 80 Plus White PSU
İki gün önce kapatmıştım PC'yi en son. Dün gece bir elektrik kesintisi yaşandı mahallede ve akabinde tekrar geldi. Bugün PC'yi açmak istedim Power tuşuna defalarca basmama rağmen açılmadı. Anakartın RGB ışıkları yanıyor. Statik elektrik birikmiştir diye, BIOS pilini çıkardım Power + - başlıkları çıkardım. Power +- başlıklara tornavida ile kısa devre denedim açılmadı. RAM'leri söktüm taktım açılmadı. Akım korumalı 6’lı prize bağlı PC. Onuda fişten çıkardım 10 dakika sistem kapalı şekilde beklettim her şeyi taktım yine açılmadı fakat RGB'ler yanıyor. Yardımcı olun lütfen

kondansatorlerden bir kaç tanesi hasar almış olabilir.kontrol edermisin.
IMG_2849.jpg

IMG_2847.jpg
IMG_2848.jpg
PSU'nun içini açarak görsel ekledim. Kondansatör durumuna göz atabilirsiniz.IMG_2849.jpg
Statik elektriklenme olabilir kasaya bağlı tüm kabloları çıkarıp 10-15 saniye basılı tutar mısın Power tuşuna.
Denedim fakat açılmıyor
Power tuşuna uzun basılı tutabilir misin? Power kablosunu bilgisayardan çıkar. Ben çince yazdım galiba 👍 👽 🤖 🤣
Denedim fakat sonuç aynı. PC açılmıyor
Servise götürdüm, farklı bir PSU ile denedik yine açılmadı PC. İşlemcide bir sıkıntı olabilir mi termal macun ihtiyacı vs. gibi?
Anakartımda bir problem olabilir mi? Yardımcı olabilecek arkadaş var mı bu konu hakkında?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı