PC açılmıyor elektrik gelmiyor

• Konuyu başlatan Iug
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 386

Iug

Hectopat
Herkese merhabalar.

Az önce sipariş ettiğim sistem geldi kurdum fakat bir türlü başlamıyor. Prize bağlıyorum jumperları kontrol ediyorum hepsi doğru kısa devre başlatmaya çalışıyorum jumperlarla olmuyor. Neyi yanlış yapmış olabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum. Çok sinirim bozuldu şu an.

Herkese merhabalar.

Az önce sipariş ettiğim sistem geldi kurdum fakat bir türlü başlamıyor. Prize bağlıyorum jumperları kontrol ediyorum hepsi doğru kısa devre başlatmaya çalışıyorum jumperlarla olmuyor. Neyi yanlış yapmış olabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum. Çok sinirim bozuldu şu an.

Ben işlemci ile ekran kartının besleme kablosunu yanlış taktığım için çalıştıramamıştım bağlantıları söküp dikkatlice tekrar yapın.

Anakarta giren güç kablolarını kontrol ettiniz mi? Belki 4 pin bağlantısını değiştirdiğinizde çözüme ulaşabilirsiniz.

onuçta, kablodan gelen 75 adet görüntüyü interlacing yöntemine benzer bir yöntemle 60'a düşürüp öyle yayınlıyor burada bahsi geçen ekranlar. Shao'nun bahsettiği de bu.
1-3600 ile 3600x arasında çok fark yok, arada ki fiyat farkı düşükse tercih edilebilir.(100-150TL)
2-O.C yapmayı düşünüyorsan 3.nesil destekli X570 chipsetli anakart alman gerek diye biliyorum.
3-Kasa önüne fan almanız hava akışını etkileyecektir. Mümkünse ön taraf fansız kalmasın.
4-600w yeterlidir.

Tam bütçeni belirtir misin?
Ben işlemci ile ekran kartının besleme kablosunu yanlış taktığım için çalıştıramamıştım bağlantıları söküp dikkatlice tekrar yapın.
Monitöre açılma ekranı gelip kendi kendine kapanıyor mu? Yoksa hiç elektrik mi gelmiyor?
mi? Belki 4 pin bağlantısını değiştirdiğinizde çözüme ulaşabilirsiniz.

Herkese çok teşekkürler. Sorun 20 pin kalosunun diğer ucunu psuya bağlamamammış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı