PC aniden dondu

Metin_B

Kilopat
Daha fazla  
Şu ana kadar 2 kere oldu, ikisi de film izlerken, önce filmin donmasıyla (internet gidiyor Ethernet kablosunun ışığı sönüyor) mouse ve klavyenin de çalışmadığını fark ettim. Tüm girişler kilitlendi, PC'yi kapatıp açınca sorun düzeldi. Ancak hem cumartesi hem de dün yaşayınca sormak istedim.
1) Yakın zamanda CCleaner ve Advanced System Care yükledim ve bunlar vasıtası ile USB güncellemesi yaptım, bununla ilgili olabilir mi ( aygıt yöneticisinde sorun gözükmüyor ünlem yok).
2) ESET virüs koruyucu ile tarattım virüs bulunmadı.
3) Saatlerce oyun oynadım sorun olmadı hiç acaba film izlerken hiç dokunmayınca tasarruf modu falan mı oluyorda kilitleniyor bu sistem bakım programları yüzünden.

Laptop mu? Bu gibi sorunlar genelde kronik sorunlu laptop modellerinde yaşanıyor, geçmişte kullandığım bir laptopta ben de yaşıyordum. Bunun çözümünü de işlemciyi maksimum performansta değil de dengelide çalıştırarak çözüyordum. Ama arada sırada yine yapıyordu.

Son düzenleme:
Aynı problem maalesef bende de var. Donarken garip bir ses çıkıyor mu?

Yok hocam garip ses yok, bir anda kilitleniyor ama. Normalde kasa düğmesi tek basışta uyku moduna alıyor, kilit anında o da çalışmıyor. 5 saniye basıp kapatınca oluyor. Dün kapatıp açtım saatlerce oynadım bir şey olmadı. Sende ne sıklıkla oluyor?

Sende ne sıklıkla oluyor
Değişiyor. Bazen 1, bazen 2 haftada bir olduğu oluyor. 1 ay boyunca olmadığı bile oldu. Hiç bir sorun da yok testler falan yaptım, SSD'dir zartıdır zurtudur işte. Servise göndereceğim tek çare o. Muhtemelen sana da olan benimkinin aynısı. HDSentinal indir bir test yap SSD'nin sağlığına bak bakalım, ne durumda.

Değişiyor. Bazen 1, bazen 2 haftada bir olduğu oluyor. 1 ay boyunca olmadığı bile oldu. Hiç bir sorun da yok testler falan yaptım, SSD'dir zartıdır zurtudur işte. Servise göndereceğim tek çare o. Muhtemelen sana da olan benimkinin aynısı. HDSentinal indir bir test yap SSD'nin sağlığına bak bakalım, ne durumda.
Tamam akşam denerim.
Laptop mu? Bu gibi sorunlar genelde kronik sorunlu laptop modellerinde yaşanıyor, geçmişte kullandığım bir laptopta ben de yaşıyordum. Bunun çözümünü de işlemciyi maksimum performansta değil de dengelide çalıştırarak çözüyordum. Ama arada sırada yine yapıyordu.
Yok hocam masaüstü, ama o programlar yüzünden olabilir, onları sildim. Arkadaşın dediği program ile kontrol edeceğim. Bakalım sildikten sonra olmaz umarım.
%99 sağlık %100 performans çıktı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı