PC bir anda kapanıyor ve güç tuşu devre dışı kalıyor

French ArKaDaTa

Hectopat
AMD Ryzen 3 2200G, RX570 8 GB ASUS, ASRock HDV R 4.0 4x2 Hyper X RAM ve 400W PSU sistem var.
10 dakikadır OCCT testi yapıyorum. Herhangi bir hatayla karşılaşmadım. Sistemi alalı yaklaşık 8-9 ay oldu. Ekran kartını sonradan ekledim. Virüs testi de yaptım bir sıkıntı yok. Ama dünden beri bir anda sistem kendini kitlemeye başladı. İki gün de bir kez oldu bu. Bir kez LOL'deyken oyunun ortasında kapandı. Bir kez de girerken. Güç kaynağını kapatıp biraz bekliyorum. Açıyorum ve güç düğmesine basıyorum anca o şekilde açılıyor. Güç tuşu bir süre devre dışı kalıyor yani. Bunun sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rica ederim. 65-70 derecede ufakta olsa risk var. Kendim zamanında bozmuştum da :D

Bu kartlar 100 dereceye kadar çıkabiliyor diye biliyorum?
Rica ederim. 65-70 derecede ufakta olsa risk var. Kendim zamanında bozmuştum da :D

Test ile ekran kartını 5 dakika zorladım. Yaklaşık 2000 PRM de çevirdim fanları. Max sıcaklık 72 dereceydi. 72'nin üstüne çıkmadı kart. Ama güç kaynağı öyle bir ısındı ki. Hafif yanık plastik kokusu gelmeye başladı kapattım testi. Güç kaynağının sıcaklığını görmem gerekiyor sanırım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı