PC boştayken işlemci sıcaklığım normal mi?

OttoSlayer

Kilopat
Daha fazla  
Boştayken işlemcinin sıcaklığı böyle tozlarının alınmasının vakti gelmiş midir dostlar?
Kasa laptop değil.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    3,9 KB · Görüntüleme: 93
İşlemcin nedir benim de 39 - 45'de dolaşıyor kasan iyi hava alamıyorsa normaldir.

Boştayken işlemcinin sıcaklığı böyle tozlarının alınmasının vakti gelmiş midir dostlar?
Kasa laptop değil.
Çok yüksek değil yük altındaki sıcaklıkla daha önemli. Yük altında iken de sıcaklıkları atarsanız daha iyi olur. Aida 64 Extreme kullanabilirsiniz.

İşlemci i5 3450S 3 4 gün öncesine kadar 33 38 arası geziyordu boştayken oyun oynarken 60 63 derece gördüm maksimum.

Benim oyun içi sıcaklıkları. Boşta iken 30-35 olması gerekir aslında. Çok yüksek değil fakat bir toz temizliği ve termal macun yenilemesi gerekiyor.

İşlemci i5 3450S 3 4 gün öncesine kadar 33 38 arası geziyordu boştayken oyun oynarken 60 63 derece gördüm maksimum.
Aida 64 Extreme’de stres testine sokup sıcaklıkları atarsanız daha iyi olur. 6 ayda bir bilemediniz yılda bir macunun değişmesi gerekir.

Oyunlarda maksimum 60-63 dereceleri gördüyseniz sıkıntı yok demektir. 70-75 dereceye kadar çıkabilir. Ancak ne olur ne olmaz toz temizliği yapın siz. Macun yenilemesini ne zaman yaptınız?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…