PC çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

Masaüstü PC kullanıyorum Power tuşuna bastıktan sonra kasadaki ışıklar yanıyor ama ekrana görüntü gitmiyor.

Ekran kartını çıkarıp tak, başka bir ekran kartı tak. Başka bir monitör kullan, görüntü kablosunun düzgün olduğundan emin ol, ekran kartını başka bir kasada dene...

Kabloları iyice kontrol edin monitöre güç gidiyor mu ondan sonra kasadan monitöre bağlantı var mı tespitler yapın ona göre çözümler arayın bu çok geniş bir sorun her şeyden kaynaklı olabilir.

Masaüstü PC kullanıyorum power tuşuna bastıktan sonra kasadaki ışıklar yanıyor ama ekrana görüntü gitmiyor.
En son görüntü aldığınız zaman herhangi bir şey yaptınız mı? Mesela BIOS güncellemesi, bir program yüklemesi, overclock/undervolt vs. vs. herhangi bir şey olabilir yaptığınız.

Ayrıca sistem özellikleriniz nedir?

Arkadaşların dediği gibi fiziksel olarak bir sıkıntı var mı? Kablolar takılı mı, eriyen kaçan göçen bir şey var mı?

En son görüntü aldığınız zaman herhangi bir şey yaptınız mı? Mesela BIOS güncellemesi, bir program yüklemesi, overclock/undervolt vs. vs. Herhangi bir şey olabilir yaptığınız.

Ayrıca sistem özellikleriniz nedir?

Arkadaşların dediği gibi fiziksel olarak bir sıkıntı var mı? Kablolar takılı mı, eriyen kaçan göçen bir şey var mı?

Kablolarda bir sıkıntı oldugunu düşünmüyorum,overclock/undervolt yapmadım, sistem özelliklerim GTX1660s AMD R5 3500X 16 GB RAM.

@Apex oynayan biri

Sorun hala çözülmedi değil mi?

Bu sorun PC'yi aldığınızdan beri mi var yoksa bir gün PC'yi kapattığınızda bir daha görüntü vermemeye mi başladı?

Geçen ekran kartını çıkartmıştım. Tekrar taktım görüntü alamadım. İlk başta başka bir şeyi yanlış yaptığımı sandım. Komik bir şekilde ekran kartının güç kablosunu takmadığımı fark ettim. Sadece teyit etmeniz adına yazıyorum, takılı olduğuna bir bakın.

1.jpg

Geri
Yukarı