PC dondu ve hata veriyor

AtaSepik

Centipat
Arkadaşlar yaklaşık 3 saat önce evde otururken satranç oynamak istedim ve lichess.com'a girdim. Biraz sonra bilgisayarım dondu. Sonra korktum ve başlat tuşuna 3 saniye basılı tutup PC'yi kapattım. Sonra tekrar açmayı denediğimde normal bir şekilde ASUS yazısı (anakartım ASUS) geliyor ve altta noktalar dönüyordu. Her şey normal geldi ancak aradan 10 saniye falan geçtikten sonra monitör simsiyahtı ve sadece imleç gözüküyordu. Tekrar aç kapa yaptım ve bir şey değişmedi. (İnternetten tonla video izledim hiçbiri işe yaramıyor) Her 3 açıp kapattığımda da Windows düzgün geri yüklenemedi tarzında bir ifade geliyordu. Oradan sorun çöz, gelişmiş seçenekler vb şeyleri seçebiliyorsunuz. Yine internetten izlediğim tonlarca videodaki hiçbir çözüm işe yaramadı. Ben de en son format atmaya karar verdim. Dosyalarımı koru seçeneğiyle formatladım (Her 3 aç kapa yapışımda bir karşıma gelen menüde format seçeneği de mevcuttu) PC hazırlanıyor dedi. %100'e kadar saydı sonra sanki bir şey yapmamışım gibi yine karanlık ekran ve beyaz imlecimle beni başbaşa bıraktı. Ben de ikinci kez formatladım yine aynı seçenekle. Bu sefer %100 olduktan sonra yarım saat bekledim. (ASUS yazısı altında dönen beyaz noktalar eşliğinde) Yine bir şey olmadı ben de Power tuşuna 3 saniye basılı tutup kapattım. Sonra tekrar açtığımda karşıma hoş geldiniz ekranı geldi ancak Ekran deliler gibi yanıp sönüyordu. (Bir simsiyah olup bir normal devam ediyordu) Her şeye rağmen şifremi girdim ve bir umut düzelmesini beklerken WerFault.exe hatası ile karşılaştım. Mouse imlecim dondu hiçbir şey yapamıyordum. Ben de PC'yi kapatıp tekrar açtım. 3 aç kapada bir gelen Windows onarma zımbırtısını geçtikten sonra ekran yine deliler gibi yanıp sönüyordu. (Windows onarma zımbırtılı ekranda ekran gayet normal fakat ana ekrana gelince deliriyor. ) Ben de internette bununla ilgili bir şey bulamayınca çareyi buraya yazmakta buldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı