PC, güç kaynağını aç kapa yapınca açılıyor

Enesdmrklp

Femtopat
Daha fazla  
PC normal kapandığı zaman düğmesine bastığım zaman açılmıyor ama güç kaynağını açıp kaparsam açılıyor, ek olarak üstte bir USB yeri de çalışmıyor. En önemli nokta ise güç kaynağını kapa aç yapınca hızlıca düğmeye basmak lazım yoksa PC açılmıyor, kapa aç yaptıktan 5 saniye sonra PC açılmıyor. Düğmesine bastım zaman yanı hızlı davranmak lazım. Onun dışında bir sorun yok, oyun sırasında PC kapanmıyor, yüksek wat değerlerine kadar dayanıyor çökmüyor PC. Bana kalırsa sorun kasa ön portlarda olabilir, anlık bir enerji geliyor açarken sonrası gelmiyor nedense, enerji akışı 5 saniye sonra gidiyor. Anakart LED'leri de yanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC normal kapandığı zaman düğmesine bastığım zaman açılmıyor ama güç kaynağını açıp kaparsam açılıyor, ek olarak üstte bir USB yeri de çalışmıyor. En önemli nokta ise güç kaynağını kapa aç yapınca hızlıca düğmeye basmak lazım yoksa PC açılmıyor, kapa aç yaptıktan 5 saniye sonra PC açılmıyor. Düğmesine bastım zaman yanı hızlı davranmak lazım. Onun dışında bir sorun yok, oyun sırasında PC kapanmıyor, yüksek wat değerlerine kadar dayanıyor çökmüyor PC. Bana kalırsa sorun kasa ön portlarda olabilir, anlık bir enerji geliyor açarken sonrası gelmiyor nedense, enerji akışı 5 saniye sonra gidiyor. Anakart LED'leri de yanıyor.

PSU problemi gibi, PSU'nun tüm güç kablolarını sistemden söküp, videodaki gibi test edin, her açmada çalışıyorsa anakartta bir sorun vardır, çalışmıyorsa zaten PSU arızası.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PSU problemi gibi, PSU'nun tüm güç kablolarını sistemden söküp, videodaki gibi test edin, her açmada çalışıyorsa anakartta bir sorun vardır, çalışmıyorsa zaten PSU arızası.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Peki Kasa ön bağlantılarda bir sorun olma ihtimali var mı ? PC sorunsuz çalışıyor çünkü , wat artışı olunca bir sıkıntı olmuyor veya durduk yere kapanmıyor . Güç kaynağını hızlıca açıp kapayınca açılıyor . Ön kasaya anlık bağlabtı geliyor ama sürdürülebilirliği olmuyor gibi . En iyisi bir bilgisayarcıya götüreyim

Peki kasa ön bağlantılarda bir sorun olma ihtimali var mı? PC sorunsuz çalışıyor çünkü, wat artışı olunca bir sıkıntı olmuyor veya durduk yere kapanmıyor. Güç kaynağını hızlıca açıp kapayınca açılıyor. Ön kasaya anlık bağlabtı geliyor ama sürdürülebilirliği olmuyor gibi. En iyisi bir bilgisayarcıya götüreyim.

Sistemin açılması için, kasa ön panelinde sadece Power butonu var, oda anakartı tetikliyor tek görevi O, arızalı olsa, PSU açar açmaz çalışıp, sonra çalışmamazlık yapmaz.

PSU'lar açıldıktan sonra normal çalışsa bile, ilk açılmada bu tür arızaları olabiliyor, bunu anlayabilmek için PSU boşta test etmek lazım, sağlamsa anakarta bakmak lazım.

Geri
Yukarı