PC için Xbox vs PS5 gamepad

Zyetwy

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gtx 1650 ti
i7 10750H 2.60 GHz
16 GB Ram
1 TB Hdd
256 GB Ssd
(Lenova ideaPad Gaming 3 Laptop)
Arkadaşlar, uzun süredir kolla oynanabilen oyunlar için kol almayı düşünüyordum ve dün 1600 TL'ye Xbox 9. nesil yeşil kolunu aldım ama PS5 kolu mu alsaydım diye düşünüyorum. Sizce PC oyunları için hangisi daha mantıklı?

Sekiro, Elden Ring, Hollow Knight, Devil May Cry 5 ve fazlasını oynayacağım. Ayrıca ikisinin ortalama piyasa fiyatı nedir? Çünkü bir türlü bulamadım piyasa fiyatlarını. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, uzun süredir kolla oynanabilen oyunlar için kol almayı düşünüyordum ve dün 1600 TL'ye Xbox 9. nesil yeşil kolunu aldım ama PS5 kolu mu alsaydım diye düşünüyorum. Sizce PC oyunları için hangisi daha mantıklı?

Sekiro, Elden Ring, Hollow Knight, Devil May Cry 5 ve fazlasını oynayacağım. Ayrıca ikisinin ortalama piyasa fiyatı nedir? Çünkü bir türlü bulamadım piyasa fiyatlarını. Şimdiden teşekkürler.
Dualsenseyle uyumlu oyunlar oynamayacaksanız kesinlikle xbox kolu. Ps özel oyunlar dualsense uyumlu oyunlar oynayacağım diyorsanız dualsense alınabilir ama xbox kolu daha uyumlu oyunlarla ve daha ergonomik.

PC için Xbox kontrolcüsü her zaman için daha iyidir. Dualsense kontrolcüsünün teknolojilerini destekleyen çok az oyun var ve bence Xbox kontrolcüsü ergonomi olarak daha rahat.
İyi bir fiyata almışsınız, sanırım Amazon’dan aldınız. İçinizde kuşku olmasın. Gayet iyi bir tercih yaptınız. Kontrolcü ulaşınca “Xbox Donatıları” uygulamasından kontrolcüyü güncellemeyi unutmayın.

PC oyunları bile otomatik olarak Xbox kontrolleri gösteriyor, Dualsense aldığıma pişman ettiler. Xbox öneririm.

Elimde 2 kol da var. Şahsi düşüncem DualSense > Xbox Controller. Xbox koluna tam destek var ama bence DualSense daha konforlu ve hissiyatı daha iyi. Ayrıca DSX programıyla DualSense'in birçok özelliğini sorunsuz kullanabilirsiniz.

Doğru bir tercih yapmışsınız hocam. DualSense'in tuş takımı ve dizilimini bazen Windows algılamayabiliyor. Oynayacağınız oyunlar da zaten souls tarzında o yüzden Xbox Gamepad'i fazlasıyla iş görecektir.

Geri
Yukarı